A10-7870K, R7 370 Sistem Toplama

Berkay C.

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar.

İş nedeniyle uzun yıllardır mac kullanıcısıyım oyun içinde PS4 kullanıyordum. Ancak evde bir win bilgisayar ihtiyacı hissettim ve PS4 oyunlarıda hala epey pahalı olunca PS'yi satıp APU sistem topladım. Technopat'ın 1500 TL ye oyun bilgisayarı rehberindeki ile hemen hemen aynı konfg. Şu an da gayet memnunum sistemden zaten GTA5 ve WOW dışında devamlı oynadığım bir oyun yok sadece arada bir yeni bir oyunun incelemesini okuyup beğenirsem deniyorum.

Sorum şu ki, bütçem kısıtlı olduğu için apu topladım ancak elime biraz para geçti. Sisteme bir R7 370 eklemeyi düşünüyorum. Öncelikle kartın fiyatı 500 TL civarı şu an sizce alacağım perf. artışına değer mi ? Harici ekran kartı takıp apu yu devre dışı bırakınca ram'leri 2400 mhz de mi kullanacağız yoksa düşürecek miyiz ? Son olarakta bu işlerden az çok anlayan bir arkadaşım bu sisteme masraf etmek yerine kenara biraz daha fazla para atıp, sistemi satıp üzerini tamamlayarak 2000-2500 bandında bir intel sistem kurmamı tavsiye etti siz bu konuda ne düşünürsünüz ?

Önümüzdeki 1,5 yıl boyunca bilgisayara pek fazla para harcayabilmem mümkün değil. Ancak 1,5-2 yılın sonunda zaten yeni baştan güzel bir sistem kuracağım. Sonuç olarak aşağı yukarı 2 yıl beni idare edecek bir sistem için elimdeki apu ya r7 370 takmam ile sistemi satıp üzerine ekleyerek yukarıda bahsettiğim bütçede bir intel toplamam arasında çok ciddi fark olur mu ? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı