A10 7870K R7 370 Uyumu

Berkay K

Hectopat
Daha fazla  
Biliyorsunuz ki Recep Baltaş ve Ali Güngör Abi'lerimizin topladığı 1500 TL'lik PC vardı. O PC'ye bu ekran kartı uygun mu? Not: Lütfen bu konuyu anlamayanlar boş boş yorumlar yapmasın !

Ekran Kartı:MSI R7 370 GAMING 4G GDDR5 4GB 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

Sistem Özellikleri:
  • AMD A10-7870K
  • MSI A68HM-E33 V2
  • KINGSTON HyperX XMP Beast 8GB (2x4GB) DDR3-2400MHz CL11 Bellek HX324C11T3K2/8
  • 1 TB 7200 RPM Toshiba DT01ACA100
  • Kingston Fury 120 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumlu fakat harici ekran kartı alacaksan o sistemi almanın mantığı yok. APU'yu almanın amacı ekran kartı almadan kullanmak ya da daha sonra eklemek için geçici olarak kullanmak olmalı. Direkt olarak APU ve harici ekran kartı bulunan bir sistem almak doğru değil.

Uyumlu fakat harici ekran kartı alacaksan o sistemi almanın mantığı yok. APU'yu almanın amacı ekran kartı almadan kullanmak ya da daha sonra eklemek için geçici olarak kullanmak olmalı. Direkt olarak APU ve harici ekran kartı bulunan bir sistem almak doğru değil.
Ekran kartını taksam sistem daha güçlü olmaz mı ? Benim sorduğum soru zaten takılabilir mi?

Daha güçlü olur ve takılabilir. Ben sistemi sıfırdan alacağınızı düşündüğümden o şekilde yazdım. Eğer ekran kartı dışında bileşenlere hali hazırda sahipseniz almanız doğru olur. :)

Daha güçlü olur ve takılabilir. Ben sistemi sıfırdan alacağınızı düşündüğümden o şekilde yazdım. Eğer ekran kartı dışında bileşenlere hali hazırda sahipseniz almanız doğru olur. :)
Buna sevindim artık yarına bu bilgisayarı toplamam gerek. Aksi taktirde ölmeden GTA 5 oynamam lazım :) PS3'de her ne kadar 3 kez bitirmiş olsam da online oynamam lazım :) Anladın mı dostum hee? :d

He bu arada 4 GB'lık ekran kartı olacak alacagım, 2 GB mı zannettın sen ? :)

4 GB, 2 GB fark etmez. İkisi de uyumlu. :)
Bir de şöyle bir sorum olacak: AMD A10-7870K APU'nun yerine 100 200 TL farkla bu sisteme en iyi hangi işlemciyi tavsiye ediyorsunuz? Bu sisteme uyumlu olması iyi olur. Özellikle R7 370 4 GB uyumlu olması çok önemli.

İ3 6100 alabilirsin, bütçen kısıtlıysa da G4400 tercih et, ilerde işlemciyi değiştirirsin. G4400, R7 370 için fazlasıyla yeterli. R7 370 4 GB modelini de alma, 2 GB modeli al, paran cebinde kalsın. 4 GB modeli göz boyama.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı