A10 7870K Sistem vs İ3 6100 Sistem

veresT

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,
Yeni bir oyun bilgisayarı almak istiyorum. Bütçem 1500-1800 TL civarı. Monitörüm mevcut Acer AL1916W. Şu iki sistem arasında kaldım hangisi sizde daha performanslıdır ? Lütfen sadece performans karşılaştırması yapın. Oynayacağım oyunlar GTA V - CS:GO - Payday 2 tarzı oyunlardır.

İyi sosyaller.

1500 tl apu.jpg

1800 tl.jpg

APU da iyi ama böyle bir durumda kesinlikle i3 6100'lü sistemi almalısınız.

750Ti, Apudan 10-15 FPS daha fazla veriyor. Kesinlikle 750Ti'li sistem.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İ3 6100 Skylake sistem çok daha iyi bir performans verecektir. Ot kalitesi dışındaki her ayarı High'a rahatlıkla getirebilirsiniz. Bende de aynı ekran kartı var ve MSAA gibi ayarlar açıkken +30FPS veriyor. Zaten yukarıda da videoları verilmiş. Hem geleceğe yönelik bir sistem olur, hem de performansı gayet iyi olur. Ama bence GTX950 ile bu sistem çok daha güzel performans verebilir. Benim önerim bir şekilde zorlanarak da olsa GTX950 almanız yönünde. Çünkü GTX950, GTX750 Ti'dan fiyatı da kattığımızda daha kaliteli ve verdiğiniz paraya değecek bir ekran kartı.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. İlk başta GTX 950 istiyordum bende ancak bütçem en fazla 1850 TL'yi karşılıyor. Bu durumda i3 Skylake sistemi alacağım umarım performansı iyi olur. Ayarlardan çok benim için önemli olan çözünürlük Acer AL1916W Monitörü kullanıyorum sizce yeterlimidir ?

İşlemciyi i5 6400 kasayı CM RC-K350 600w yapıp ekran kartını iptal et. i5 6400 dahili HD530 GPU'su ile elindeki 900P çözünürlüklü monitörde bahsettiğin oyunları rahatlıkla oynarsın. Baktın performanstan memnun kalmadın ekran kartını sonra alırsın. Yada monitörü değiştirirsin. Şöyle birşey alabilirsin.

upload_2016-1-22_23-46-19.png

Son düzenleme:
İ3 6100 Skylake sistem çok daha iyi bir performans verecektir. Ot kalitesi dışındaki her ayarı High'a rahatlıkla getirebilirsiniz. Bende de aynı ekran kartı var ve MSAA gibi ayarlar açıkken +30FPS veriyor. Zaten yukarıda da videoları verilmiş. Hem geleceğe yönelik bir sistem olur, hem de performansı gayet iyi olur. Ama bence GTX950 ile bu sistem çok daha güzel performans verebilir. Benim önerim bir şekilde zorlanarak da olsa GTX950 almanız yönünde. Çünkü GTX950, GTX750 Ti'dan fiyatı da kattığımızda daha kaliteli ve verdiğiniz paraya değecek bir ekran kartı.

Bu ot kalitesi makinelere niye bu kadar çektiriyor acaba ?

Sormak istediğim bir konu var. i3 6100 ile GTX 750 arasında bir darboğaz söz konusu olmaz değilmi? Bir de sizce değiştirmem gereken bir parça var mı? Sormuştum ancak cevap gelmemiş kullandığım monitörde bir sıkıntı çıkarırmı bu sistem. Acer AL1916W Monitörden memnunum ve değiştirmek için bütçem yok. 1080p de oyun oynatırmı ?

İşlemciyi i5 6400 kasayı CM RC-K350 600w yapıp ekran kartını iptal et. i5 6400 dahili HD530 GPU'su ile elindeki 900P çözünürlüklü monitörde bahsettiğin oyunları rahatlıkla oynarsın. Baktın performanstan memnun kalmadın ekran kartını sonra alırsın. Yada monitörü değiştirirsin. Şöyle birşey alabilirsin.

Eki Görüntüle 133868

Şuan ki sistemi değiştirmek istemiyorum teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı