A10 7870K sisteme dual graphics için ekran kartı önerisi

Ensar Eren Ekici

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben yaklaşık 4 ay önce Technopat Youtube'daki 1500 TL PC toplama rehberindeki aynı PC'yi topladım. Memnun kaldım fakat oyunlardaki isteğim biraz daha arttı ve malum okullar kapandı yaza girdik boş vakit bol bundan dolayı ek bir ekran kartı almak istiyorum. Aklımda ; MSI Amd Radeon R7 250 2GB 128Bit DDR3 (DX11.2) PCI-E 3.0 Fiyatı var. Dual Graphics de yapmayı düşünüyorum. Nasıl bir verim alırım ? Ya da önerdiğiniz başka bir ekran kartı var mıdır ? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler, teşekkürler.

Benim bildiğim dual graphics sisteminde entegre GPU'yu (IGPU) crossfire gibi birincil GPU olarak yani köprü olarak kullanıyor. Ekran kartı ise 2.GPU vazifesi görüyor. Ekran kartı ne olursa olsun entegre GPU kartı sınırlandırır diye düşünüyorum.

AMD kullanılması gereken GPU isimlerini vermiş zaten, bunun dışında şimdiki R7 240 ve R7 250 kartların yeni modellerinin de çıkıcağını sanmıyorum. Ben A10 7870k kullanıyorum arkadaşlar dual graphics crossfire gibi bir sistem 2kat artış garanti değil, hatta bazı oyunlarda hiç kazancı olmuyor. yeni polaris kartlar çıkmışken bir düşünün derim benim gibi.

Dosya Ekleri

• kaveri_hybrid_cfx_compatibility.png
    kaveri_hybrid_cfx_compatibility.png
    15,2 KB · Görüntüleme: 96
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı