A10 7870K Sisteme GTX 1050 Ti Takıldıktan Sonra Performans Artmadı

shexinn

Decapat
Sistemim:
  • İşlemci: AMD A10-7870K APU
  • Anakart: MSI A68HM GAMING Soket FM2+ DDR3 2400MHz
  • RAM: (4X4)8GB 2133 MHz
  • Sonradan eklediğim ekran kartı: MSI GeForce GTX1050 Ti 4GT OC 4GB GDDR5 128Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
Danıştığım arkadaşlarım ve bazı bilgisayarcılara sorduğumda bana bu ekran kartını tavsiye etmişlerdi geçtiğimiz günlerde olan indirimden faydalanıp bu ekran kartını aldım ve sistemime ekledim fakat aldığım performans beklentimin baya altında.

Sürücüsünü yükledim fakat ekran kartsız CS:GO dan sabit 70-80 FPS alabiliyodum çatışmada veya tek ken durum değişmiyodu ekran kartını taktıp aynı ayarlar ile denediğimde FPS yer yer 60'lara kadar düşüyor bu durum oynadığım diğer oyunlarda da aynı.

BIOS menüsünden veya farklı bir yerden bilmediğim bir ayarı olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

Msi A68hm Gaming Fm2+ Ddr3 2400 Vga Dvi Hdmi M.2 Usb3.1 Matx
₺385,25
n11.com

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek çekirdek performansı berbat olduğu için A serisinde, o yüzden GPU'nun tüm performansından yararlanamıyordur. O ekran kartı fazla gelir o işlemciye. Teorilerle uygulama bir olmuyor işte.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı