A10 7870K vs İ7 4790K

sezermaden

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. 1500 TL oyun bilgisayarı toplama rehberini inceledim. Aklıma yattı 35 fps GTA V açıldığına şahit oldum, ancak sorularım var. AMD A10-7870K işlemcisini i7 4790K'ya kadar birçok işlemci ile kıyaslıyorum. Hep bu işlemcinin puanı çok yüksek kalıyor ve bu beni hayrete düşürüyor. Sormak istediğim şu, ben bu parçaları toplasam 1500 TL'lik sistemi kursam sonrasında para biriktirdiğim zaman MSI GTX950 GAMING 2G GDDR5 ekran kartını alsam iyi bir performans alır mıyım? Kafamı karıştıran bazı sorular var. Mesela bu işlemciyi Recep Bey ekran kartı olarak da kullanıyor. Şimdi ben harici bir ekran kartı taktığım zaman iki ayrı ekran kartım mı olacak? Bunları belli bir düzene göre değişmeli kullanabilir miyim? Mesela X oyununda OnBoard Y oyununda GTX950 gibi. Bir de i7 4790K + GTX950 ile AMD A10-7870K + GTX950 arasında ne tür farklar olur beni biraz aydınlatabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
A10-7870K'lı sisteme ekran kartı ekleyebilirsin.Dual graphics olur.Benim sistemimde dual graphics çalışıyor.
A10-7870K'nın içinde R7 ekran kartı çekirdekleri var.

Amd işlemcinin içinde amd ekran kartı var ve sen nvidia gtx 950 alıcağını söyledin. Bu iki ekran kartını dual yapamazsın. Dual yapmak için amd ekran kartı kullanmalısın. Amd apu işlemciye nvidia kart takmamalısın. İlerde ekran kartı alacaksan kesinlikle i7 4790k veya i7 6700k almalısın. İ7 ye bütçen yetmez ise i5 6600 alınmalı.

Allah aşkına, A10 ile i7 işlemciyi kıyaslıyorsun. İkisinin arasında dağlar kadar fiyat farkı var. Üstelik APU'da GPU'da var. İşlemci olarak kıyaslıyacaksan i7 fark atar.

A10 7870k'nın içerisindeki Cpu I3 4160'a yakın bir işlemci. Bu nedenle Gtx 950'ye darboğaz yapacağını düşünmüyorum. İstediğiniz oyunda Onboard istediğinizde Gtx 950'yi kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı