A10 7890K sistem RX 480 olur mu?

sergenatalmis

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Sosyal Bilgiler Öğretmeni
Çok çok düşük bütçeli bir sistem topladım. Resimdeki sistem bana 1200 TL'ye mal olacak. Acaba ileride bu sisteme RX 480 veya 470 takabilir miyim ?

Ve bu sistem hakkında yorumlarınızı bekliyorum. :) Daha iyisini dizebilirsenizde 1200 TL'ye bekliyorum :)
1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 480 takılabileceğini düşünüyorum 470 de ise sıfır sıkıntı olacaktır. Birde fotoğraftaki kasayı kime sorsan tavsiye etmez bu forumda kasada değişikliğe gitmende fayda var.

Mümkünse resimdeki sistemi toplamayın. yani tabiki'de bu kadar düşük bütçe içerisine herkes apu toplar fakat seçtiğiniz bellek hem tek kanal ve 1600 mhz apu sistemlerde çift kanal 2400 mhz bellek almanız performans açısından size daha çok katkı sağlayacaktır.

APU sisteme en fazla R9 380 takarsın. R9 380 sonrası ekran kartlarında işlemci ekran kartının gücüne yetişemeyeceğinden darboğaz olacaktır. O ekran kartı için alıcağın sistem şu anki koşullarda intel olmalı. İlk etap B150 anakart G4400 işlemci 8GB RAM alıp sonra RX 480 alabileceğin vakit önce işlemciyi en az i5 ile değiştirir sonra ekran kartını alırsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
6800k ya r9 285 takılıyorsa. 7890 için 470 kesin ve bence 480 de takılabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı