A10-7890K sisteme RX 480 alınmalı mı?

doanan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim şu an bütçem 2000 TL. Ben bu parayla A10-7890K ile monitörlü bir sistem toplasam ilerde RX 480 taksam ne kadar mantıklı olur ? Darboğaz olur mu ? 4 senedir 1080p oyunculuk için bekliyorum :(

O ekran kart8yla o işlemcinin darboğaz olması için saf cpu gücü gerektiren oyunlar gerekir ki öyle bir oyunda da grafikler mükemmel olmaz. Hiç düsünme al!

Yaklaşık 80TL kadar daha işlemci için para ayırırsanız FX 8350 alabilirsiniz. A10-7890K'den daha performanslıdır. FX 8350 aldığınızda da RX 480 ile darboğaz olmayacaktır

Yaklaşık 80TL kadar daha işlemci için para ayırırsanız FX 8350 alabilirsiniz. A10-7890K'den daha performanslıdır. FX 8350 aldığınızda da RX 480 ile darboğaz olmayacaktır
Aslında darboğaz kafaya çok takılıyor. Siz pentium 4 kullanmadınız galiba hiç. Ben r9 280 ile pentium kullandım. Çoğu oyunda darboğaz yaşadım ama hiçbir zaman en ufak bi takılma yaşamadım gta 5 oynarken. Sonra i 5 bi sistem topladım. Aynı sahnelerde artan fps 7 fps ti. Bizahmet olsun ddr2 li sistemle ddr 4 bir olur mu. Bence siz bu yorumumdan sonucu anladınız. Fx 8350 istenirse alınabilir ama a10 un da hakkını yemeyin. Hem idare etmesi için istiyor galiba arkadaş. Yani apu istiyor güçlü

Aslında darboğaz kafaya çok takılıyor. Siz pentium 4 kullanmadınız galiba hiç. Ben r9 280 ile pentium kullandım. Çoğu oyunda darboğaz yaşadım ama hiçbir zaman en ufak bi takılma yaşamadım gta 5 oynarken. Sonra i 5 bi sistem topladım. Aynı sahnelerde artan fps 7 fps ti. Bizahmet olsun ddr2 li sistemle ddr 4 bir olur mu. Bence siz bu yorumumdan sonucu anladınız. Fx 8350 istenirse alınabilir ama a10 un da hakkını yemeyin. Hem idare etmesi için istiyor galiba arkadaş. Yani apu istiyor güçlü

Haksız değilsiniz ama şöyle bir şey de var. FX 8350 %47 olarak A10 7890K'den daha güçlü. Ama A10 da Apu olduğundan dolayı aradaki fps farkını azaltacaktır. Ben yine de onun yerinde olsam FX 8350 alırdım.

Haksız değilsiniz ama şöyle bir şey de var. FX 8350 %47 olarak A10 7890K'den daha güçlü. Ama A10 da Apu olduğundan dolayı aradaki fps farkını azaltacaktır. Ben yine de onun yerinde olsam FX 8350 alırdım.
Elbette haklısın. Aradaki performans farkı azımsanmayacak derecede ama oyun oynamak istiyor arkadaş ve galiba uzun bi süre sonra ekran kartı alacağı için fx 8350 nin onboardı 7890k ya göre yarı gpu performansı verir. Ben o yüzden dedim. Ama geleceğe yönelik yatırım da önemlidir

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı