A10 7890K Sistemde Kilitlenme Sorunu

ferdir

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın maksimum çıktığı ısı 30 derece. Isınma problemim yok. Alalı 1.5 sene oldu. Bu hatanın çözümü nedir? Bilgisayar, bu olduktan sonra kilitleniyor. Sistemim APU sistem, yine buradan yardımla toplamıştım.
  • A88XM-A anakart
  • 240 GB OCZ Trion 150 SSD
  • 1 TB Caviar Blue 72000Rpm HDD
  • A10 7890k işlemci
  • Gskıll 2400MHz 2x4 bellekler
  • Zalman Z3 Plus kasa
  • Güç kaynağı da kasanın kendi PSU'su.

Bu sistemin parçalarını komple temizledim. Tozdan arındırdım. Şimdide kendine reset atmaya, hatta bazen düzgün şekilde kendini kapatmaya başladı. Ben kapatmışım gibi. Acaba sorunun kaynağını nerde aramalıyım. Yardımcı olabilecek yokmu?

Dediğiniz gibi sıcaklık değerleri çok yüksek değilse sorunun nedeni hem donanımsal hem de yazılımsal olabilir. Aklıma gelenleri yazacak olursam;

-PSU'nuz stabil voltaj veremiyor.

-İşlemcinizin ya da anakartınızın sıcaklık sensörü arızalı.

-Sisteminizde çok acayip bir malware var.

Sıcaklık sensörü arızalı olsa bile, bilgisayar aşırı hava alıyor. Isınması imkansız tüm fanlar tam güç çalışıyor. Bende PSU’dan şüpheleniyorum. Yada şuan windowsum uzun bir süredir orijinal değil. Orjinalini yükleyeceğim üşeniyorum format falan. Format iki şıkkı eliyor. Yine geçmezse PSU garantiye. :D

Yazmayı unutmuşum 7890knın işlemci soğutucusuda ‘Wraith’ çok iyi soğutuyor yani.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı