A10 7890K performans sorunu

Expera

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Ayakkabı Alt Taban Üreticisi
Merhaba Technopat sakinleri bildiğiniz üzere 1500 TL PC topladılar aynısını ben de topladım. RAM'leri 2400 MHz yaptım hatta benim APU AMD A-10 7890K olmasına rağmen aldıkları performansı alamıyorum, sürücüleri güncelleştireceğim ama nasıl yapılacağını bilmiyorum. Anakartın sürücüleri güncel değil kutusundan çıkan CD ile kurdum sitesinde güncelleştirmeler var lakin BIOS'u güncelleştirmeyi falan bilmiyorum ve güncelleştirirken hata verir PC bir şey olur diye korkuyorum. Yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar diliyorum, sistemi yine de aşağıya yazıyorum.
  • AMD A10-7890k
  • MSI A68HM-E33 V2
  • KINGSTON HyperX XMP Beast 8GB (2x4GB) DDR3-2400MHz CL11 Bellek HX324C11T3K2/8
  • 1 TB 7200 RPM Toshiba DT01ACA100
  • Kingston Fury 120 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
ben 7850k kullanıyorm 1 sene flan oldu kasayı toplayalı oyunlarda takılma flan olmadı hiç .oc dısında biosda yapabilcegın 2 ayar var birisi Ramlerın frekansları dgerı ıse Apunun video bellek mıktarı. ılk ayarlarda 1 GB idi bende .Ben kendım 2 GB yaptm bazı oyunlarda farkını hıssettırdı. baskada yapılıcak bi ayar oldugnu sanmıyorm. varsada bilen yazsın bizde ögrenelım :)

Orjinal bios ayarında ramlari 1600Mhz olarak görür tam performasnta çalışmaz yani aynı sorunları bende yaşadım.Ram frekanslarını ayarladım sonra da APU'ya 2 gb verdim gözle görünür performans arttı

Eğer hala gecikme, kasma ve benzeri sorunların varsa AMD'nin sitesinden Overdrive yazılımını indir. Hem CPU hem GPU overclock yapabilirsin. (7890K'yı Overdrive ile GPU overclock edersen 1300 MHz'ye kadar çıkarıyor. Ancak hiç denemedim. Tavsiyem 918-940 MHz arası olacaktır. :))

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı