A10 7890K Sisteme HDMI ile Çift Monitör Bağlama

Daha fazla  
Biz yakın bir zamanda televizyon aldık. Bende Recep abinin bir videosunda dizüstü bir PC'yi televizyon ekranına bağlayıp aynı anda 2 ekranada görüntü verebiliyordu, ben de bunu yapmak istedim fakat benim bilgisayarım masaüstü bir fark yoktur diye düşünüyorum, şu an bağlı olan monitör ve VGA girişli 1366x768 çözünürlükte bağlamak istediğim televizyon 1920x1080 çözünürlükte. Anakartımda VGA ve HDMI girişleri mevcut. Bu arada APU kullanıcısıyım benim yaşadığım soruna gelecek olursak ben HDMI kablosuyla televizyona bağladığımda bilgisayar ekranı algılamıyor ama monitörün kablosunu çıkarırsam ekrana görüntü geliyor, ama taktığımda görüntü gidiyor ben bu çift görüntü olayını nasıl hallederim? WİN+P tuşuna bastığımda çoğalt diye bir seçenekte yok. Görüntü ayarlarındada sadece bir ekran gözüküyor siz daha iyi bilirsiniz fakat benim aklıma gelen birkaç sebep var. 1-Birisi monitör, birisi ekran. 2- Çözünürlükleri farklı. 3-APU(7890K) desteklemiyor ama AMD eyefinity teknolojisi APU'da mevcut. Demek istediğim onu yapabilen bunu niye yapamasın? 4-Yazılımsal bir sorun bu arada bütün sürücüler güncel, işletim sistemi : Windows 10 PRO. Şimdiden teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı