A10 7890K ve GTX 1050 Ti PC Battlefield 1 Kasma Sorunu

Kutay Mert İnan

Hectopat
Daha fazla  
ASUS GTX 1050 Ti Expedition 4 GB
AMD A10 7890k
8 GB
Driverlar ve BIOS güncel.

Oyunum orijinal olmasına rağmen düşük ayarlarda 30-40 FPS alıyorum. Bunun nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani ilk akla gelen RAM veya işlemci yetmezliği. MSI Afterburner indir bakalım oyun içindeki değerlere.
Resim yüklemeyi yapamadım ama değerler ekran kartı kullanımı %40 zaman zaman %50 oluyor.

Ramların MHz değerleri nedir ?
1600 MHZ

1050ti o oyunu ultrada AA kapalı 1080p 60 fps açıyor APU'yu kullanıyodur muhtelen, darboğaz yapsa bile düşük ayarda o fps olmaz.
Evet bende videolarını izledim ultrada oynatıyor ama benimki düşük ayarlarda kasıyor.

Ekran kartını kullandığına emin misin? APU'nun içerisindeki grafik yongasını kullanıyor olabilirsin kontrol et.
Evet eminim.

Sıkıntı bence işlemciden değildir o işlemci rahat besler o kartı ama RAM yada HDD kaynaklı olabilir.
İşlemci darboğaz yapıyor sanırım çünkü MSI Afterburner programına göre ekran kartının sadece %40 %50 kullanıldığını gösteriyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı