A10 7890K ve GTX 750 Ti sistem toplama

@Alcatraz JR 750 Ti daha performanslı gibi geliyor ama daha çok derin bir araştırma yapmadım güncel olması benim için önemli değil yaza doğru bilgisayarımı yenilemeye başlayacağım bu sadece arkadaşlarımın oynadığı oyunlar oynayabilmek sıkıntı çıkmaması için almak istiyorum ki yarı yıl tatilinde alacağım için pek sabit bir kararım yok yani baya kararsızım.

Saçma sapan bir sistem olmuş. APU(A10-7890k) amaçı zaten ekran kartı almadan oyunları oynamak madem ekran kartı alıyorsun neden APU işlemci alıyorsun.

750 Tİ o kadar iyi değil Rx 460 daha güncel bir ekran kartı ekran kartının güncelliği senin için önemli olmayabilir ama yeni çıkan oyunlar ve uygulamalar için önemli.

Şu anda APU sistem yapılmaz AMD anakart ve soket değiştiriyor. 2017 ilk çeyreğinde ZEN mimarili APUlar çıkacak.İllede APU sistem diyorsan onu beklemelisin.

A10 içindeki işlemci Atlon X4 860 gücünde o yüzden o öneriliyor.

Şu an da yapılacak ve alınacak en mantıklı fiyat/performans güncellik DDR4 olarak tek seçim bu bütçeye i3 6100-Rx 460.

Paran varsa i5-470,i5-480 ya da i7-480 de yapabilirsin. i3-R7 370 yapanda var, i3-R7 250x yapanda var.

Youtube performans testlerini izleyebilirsin. Becmack testlerine bakabilirsin tamamen sana kalmış.

Son düzenleme:
Arkadaşlar selam, biliyorum bununla ilgili bir sürü konu var ama ben yine bir sorayım dedim. İlk dönem bitiminde fotoğraftaki sistemi alacağım, herhangi bir uyuşmazlık, performans kaybı olur mu? Sorun çıkar mı?

Eki Görüntüle 193290
Bu sistemi almanızı tavsiye ediyorum.
sistem.png

NOT: EVGA GTX 750 Tİ FTW modeli RX 460'tan daha performanslıdır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı