A10 7890K ve RX 570 uyumu

ismail çakır

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar herkese iyi forumlar öncelikle,

Konu başlığında yazdığım gibi bu işlemciye bu ekran kartı zaten olmaz bunun farkındayım lakin sistemde sanki başka bir sıkıntı var bilmiyorum belki de normaldir.

CS:GO'ya girdiğimde menüde 250 FPS veriyor ama oyuna girince 60 50 hatta 30'lara bile düşüyor AMD Software'dan baktığımda ekran kartı 300 MHz'de çalışıyor olarak görünüyor. MSI Afterburner kurdum lakin onda da ods sonuçlarını bir türlü ekrana yansıtamadım. Quick CPU'dan baktığımda işlemcimde bir ısınmada söz konusu değil. RAM olarak 2x8 16 GB Kingston RAM kullanıyorum. R7 APU performansım RX 570 8 GB performansından daha iyi gözüküyor, R7'yi de devre dışı bıraktım onu kullanmıyor sistem, benim kafama takılan olay ekran kartının neden bu denli az 300 MHz'de çalışması.

Var mıdır bunun bir püf noktası yoksa darboğazdan mı kaynaklı. YouTube'da izlediğim videolardan esinlendiğim kadarıyla bu denli bir düşük FPS olmaması gerekiyor.

Tekrar iyi forumlar.

Sistem özellikleri;

AMD APU 7890K.
ASUS RX 570 8 GB OC.
Kingston 2x8 16 GB RAM 2400 MHz.
Gigabyte F2A68HM-D3H anakart.
500 Watt +80 High Power PSU.
144 Hz Samsung monitör.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Sisteminizde zaten darboğaz yaşıyorsunuz. Bu darboğaz miktarını azaltmak için ise işlemciye OC yapabilirsiniz. CS:GO zaten ekran kartından ziyade işlemciye yüklenen bir oyun. Oyun ayarlarını en yüksek yapıp denediniz mi?

Evet söylediğiniz gibi denedim ayarları en yüksek yapmama rağmen yine aynı sorunu yaşıyorum ve sadece bununla kalmayıp ekran kartım 300 MHz'de takılı kalıyor. Oyunda menüde 200 fps alıyorum oyuna girdiğimde ani düşüşler ve 80 üstü FPS alamıyorum 80'inide zaten yere bakınca falan ancak alabiliyorum. YouTube'da incelediğim videolarda bu denli az bir performans yok. Technopatında aynı şekilde RX 480 ile incelemesi var ve az bir darboğaz var. Aşırı düşük bir performans alıyorum. Belkide normaldir dediğim gibi bana anormal geliyor.

Evet söylediğiniz gibi denedim ayarları en yüksek yapmama rağmen yine aynı sorunu yaşıyorum ve sadece bununla kalmayıp ekran kartım 300 MHz'de takılı kalıyor. Oyunda menüde 200 fps alıyorum oyuna girdiğimde ani düşüşler ve 80 üstü FPS alamıyorum 80'inide zaten yere bakınca falan ancak alabiliyorum. YouTube'da incelediğim videolarda bu denli az bir performans yok. Technopatında aynı şekilde RX 480 ile incelemesi var ve az bir darboğaz var. Aşırı düşük bir performans alıyorum. Belkide normaldir dediğim gibi bana anormal geliyor.
Bende sizinle benzer bir sistemi kullanmıştım. Sistemden kısaca bahsedecek olursam X4 860K (4.4 Ghz OC), RX 560 ve 16 GB RAM vardı. Sizin kullandığınız işlemci ile hemen hemen benzer performansları var. CS:GO'da 1080P yüksek ayarlarda rekabetçi modunda ortalama 100-110 FPS civarı alıyordum. 70-80 FPS civarına düşüşlerde meydana geliyordu. Oyun içerisinde sıcaklık değerlerine baktınız mı? Ayrıca 144 Hz monitör kullandığınızı belirtmişsiniz. -freq 144 kodunu yaptınız mı? Birde Windows ayarları ekran bölümünden monitör Hz değerini düşürüp o şekilde oynamayı deneyebilirsiniz. Tahminimce az bir darboğazdan ziyade daha fazla darboğaz mevcut. Bahsettiğimiz işlemciler zamanında iyi olsalar da günümüz şartlarında artık yetersiz geliyor maalesef. Ekran kartı 300 Mhz değerinde takılı kalıyor demişsiniz. Ekran kartı için 20.4.2 sürümünü deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı