A10 Seri APU ile 1000 TL Sistem Tavsiyesi

Emredgn@st

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu ay içinde başlıkta belirttiğim gibi oyun amaçlı sistem toplamak istiyorum. Fiyat sınırım 1000 lira ama 100 lira yukarısına çıkabilirim. Sisteme monitor dahil değildir.
Amd a10-7860k yada 7870k apu arasında çok fark yoksa 7860k ile de idare edebilirim ona göre de tavsiye verebilirsiniz.
Parçaların markası farketmez pahalı olmasa çok iyi olur malumunuz öğrenciyim. O yüzden ucuz ama sağlam ram, ssd kasa vb. tavsiyelerinizi bekliyorum.
Son olarak da ileride para biriktirip yeni bi ekran kartı takviyesi daha yapabileceğim sistem olursa çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
upload_2016-6-20_19-2-7.png

Eğer sonradan ekran kartı takıcaksan ben bunu öneririm hd530 cs:go LoL Dota 2 gibi oyunları rahat oynatır sonradan gtx 1050 - 1060 çıkar onları takarsın

Arkadaşlar özür dilerim ilk defa bu forumdayım ve imla kuralı yüzünden 1 günlük ban yemişim (!)
Herneyse . Ben sonradan ekran kartı takmayı düşünüyorum ve ekran kartı takana kadar rahat 5 - 6 ay geçicek , o yüzden intel işlemci alırsam o 6 ayda çekmediğim çile kalmaz oyun konusunda :)
Hem mesela GTX 760 alıp i3 e taksam veya amd a10-7870k ya taksam öyle arada uçurumlar olur mu ? Hani demişsiniz ya " sonradan ekran kartı takacak isen intel olanı öneririm " diye. Eğer ki arada 3 - 5 fps dışında bir fark olmayacaksa ben amd apu ' lu bir sistem toplamak istiyorum , dediğim gibi cihazı topladıktan en az 6 ay sonra yeni bi ekran kartı almayı düşünüyorum

Aklımda amd a10-7870 k yada 7860k vardı çünkü bildiğim kadarı ile apu ' lardan en iyisi bu ikisi idi önce 7870k sonrada 7860 idi . Tabi ki 7890 k çıkana kadar . Ama 7890k da olur ama dediğim gibi parçaları ucuz ama sağlam bulmam gerek .
örneğin ddr3 2400 mhz ram'lerden en ucuzu şuydu :
GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 2400MHz CL11 1.65V Dual Kit Ram
Ben kingston yerine bunu alsam ne değişir , çok mu kötü marka veya çok mu adi bi ürün ?
Aslında maddi yönden çok daha iyiydim ancak bir takım olaylar oldu artık markasını bile duymadığım ürünler kullanmak zorundayım lütfen yardımcı olun arkadaşlar

Yok şart değil kardeşim ama netten alışveriş yapmayı sevmiyorum , bu yüzden de vatan bilgisayar , media markt gibi tekno mağazalardan alıcam.
O link bi örnekti hani kingston marka değil de duymadığım bi marka ram alsam sıkıntı olur mu sağlamlık,performans,stabilite anlamında...
Yani vatan bilgisayar da olur diğer teknomarketler de...

Arkadaşlar özür dilerim ilk defa bu forumdayım ve imla kuralı yüzünden 1 günlük ban yemişim (!)
Herneyse . Ben sonradan ekran kartı takmayı düşünüyorum ve ekran kartı takana kadar rahat 5 - 6 ay geçicek , o yüzden intel işlemci alırsam o 6 ayda çekmediğim çile kalmaz oyun konusunda :)
Hem mesela GTX 760 alıp i3 e taksam veya amd a10-7870k ya taksam öyle arada uçurumlar olur mu ? Hani demişsiniz ya " sonradan ekran kartı takacak isen intel olanı öneririm " diye. Eğer ki arada 3 - 5 fps dışında bir fark olmayacaksa ben amd apu ' lu bir sistem toplamak istiyorum , dediğim gibi cihazı topladıktan en az 6 ay sonra yeni bi ekran kartı almayı düşünüyorum

Aklımda amd a10-7870 k yada 7860k vardı çünkü bildiğim kadarı ile apu ' lardan en iyisi bu ikisi idi önce 7870k sonrada 7860 idi . Tabi ki 7890 k çıkana kadar . Ama 7890k da olur ama dediğim gibi parçaları ucuz ama sağlam bulmam gerek .
örneğin ddr3 2400 mhz ram'lerden en ucuzu şuydu :
GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 2400MHz CL11 1.65V Dual Kit Ram
Ben kingston yerine bunu alsam ne değişir , çok mu kötü marka veya çok mu adi bi ürün ?
Aslında maddi yönden çok daha iyiydim ancak bir takım olaylar oldu artık markasını bile duymadığım ürünler kullanmak zorundayım lütfen yardımcı olun arkadaşlar

a10 7870k nın içinde bildiğim kadarıyla x4 860k seviyesinde bir işlemci var :D sen burdan anla ayrıca skylake ddr4 sistem toplamak daha ilerye dönük olacak ilerde rx 470 veya gtx 1060 ı rahatça takabileceksin ve darboğaz yapmadan sana oyunu oynatacak ama apu ile bu ekran kartlarını birleştiremeyecksin maalesef çünkü apunun içindeki işlemci kuvvetsiz.Eğer 180 tl daha verip i5-6402p alabilirsen o zaman rx480 bile rahat rahat kaldırır.

A10 7860 iyidir. Apu kuruyorsan ramleri en az 2133 mhz seçmeyi unutma. Diğer sistemlerde pek önemi yok ama Apu'da önemli. Sen x4 860k'yı küçümseyenlere aldırma. Onlar İntel'e fazladan para bayılmayı alışkanlık haline getirmiş olsa gerek. Yüksek bütçeli sistem kuracaksan intel iyidir. Ama tersi durumda amd fiyat performans olarak çok daha iyi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı