İnceleme A101 hadi kart

Merhaba, bugün sizlere A101'in sattığı ve kendilerine ait olan hadi Kart'ı kullanırken yaşadığım şeylerden bahsedeceğim. Umarım kafanızda belirli bir fikir oluşturur iyi okumalar :)

tasarım
Tasarım olarak pek bir şey demeye gerek yok herhalde normal siyah bir banka kartı gibi. Üstünde kabartma ile yazılmış kart numaraları var, elimde telefon olsaydı resimlerini koyardım, şu anlık internetten koyuyorum.

1713556513080.png

dayanıklılık

Hocalarım, kart bükülmelere karşı diğer kartlara göre nispeten daha iyi diyebilirim. Fakat üzerindeki yazılar konusunda öyle diyemeyeceğim. Öncelikle üst resimde kırmızı ile karaladığım yerdeki kabartma ile yazılmış kart numarası birazcık sürtünerek veya sadece tırnakla kazınarak aşınıyor ve üzerindeki beyaz parlaklığı gidiyor simsiyah oluyor. Arkasındaki CVV numarası da oldu diyelim üstüne su geldi, kurulamaya çalışınca ufaktan silinmeye başlıyor.

özellik

Asıl konu burada. Şimdi Kart'ın diğer rakiplerine göre şöyle bir avantajı var, bildiğim kadarıyla Papara'da hesabınızı sözleşmeli yapmadan para çekemiyorsunuz. Hadi Kart'ta ise bu işlemleri belirli limitler dahilinde hesap onaylamadan yapabiliyorsunuz. Fakat şöyle de bir durum var ki Papara'da 18 yaş altı bile sözleşmeli hesaba geçebilirken hadi Kart'ta bu iş için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Ayrıca hesabınızı onaylarsanız döviz ve altın alıp satabiliyorsunuz hadi kart ile. test ettiğim kadarıyla IBAN yok. Para göndermek için yine onaylı hesaba geçmeniz gerekmekte, para yüklerken de ortak IBAN var, açıklamaya telefon girerek gönderiyorsunuz öyle para yükleniyor.

Ayrıca kart gördüğüm kadarıyla çoğu banka ATM'sinde komisyonsuz bir şekilde çalışıyor. Ne para çekerken ne de para yüklerken komisyon ödemiyorsunuz.

benim yaşadıklarım

Ben hesabımı kapatmış bulunmaktayım. Nedeni ise işlem limitleri çok sıkıntılı bana göre. Günde 4-5 işlem yapmıştım aylık limitim dolmuştu nasıl oluyorsa. Menüde limitim tam, işlem yaparken yoktu. Ben de hem güvenemedim, hem de uğraşmak istemediğim için hesabımı kapattım.

kapanış

En azından hadi Kart'a geçecekseniz ben hesabınızı onaylayacaksanız geçmenizi tavsiye ederim. Kartın ücreti 100TL şu an (19.04.2024), uygulamaya ekleyince 50TL'sini geri alıyorsunuz.

Yapacaklarınızdan siz sorumlusunuz ben herhangi bir sorunda sorumluluk kabul etmiyorum, sadece görüşlerimi bildirdim.

Bütün a101 alışverişlerinde %3, sebze meyve alışverişlerinde %10 ve uygulama içinde her hafta değişen ürünlerde 3-5-10-20 TL gibi cashback bakiye veriyor hocam, mesela ben filtre kahvem bitmeden uygulamaya düştükçe alıyorum muadillerde 100 liradan aşağı olmayan ürünü 80 e almış oluyorum. Birde evimin dibi a101, çok mantıklı oluyor o şekilde. Yol üstünüzde yakınınızda a101 varsa çok çok mantıklı bir kart bence. Birde bazen mesela 500 TL alışverişe ekstra 50 TL gibi kampanyalar yapıyor.

EDİT: Demo aşamasından beri kullanıyorum

Bütün a101 alışverişlerinde %3, sebze meyve alışverişlerinde %10 ve uygulama içinde her hafta değişen ürünlerde 3-5-10-20 TL gibi cashback bakiye veriyor hocam, mesela ben filtre kahvem bitmeden uygulamaya düştükçe alıyorum muadillerde 100 liradan aşağı olmayan ürünü 80 e almış oluyorum. Birde evimin dibi a101, çok mantıklı oluyor o şekilde. Yol üstünüzde yakınınızda a101 varsa çok çok mantıklı bir kart bence. Birde bazen mesela 500 TL alışverişe ekstra 50 TL gibi kampanyalar yapıyor.

EDİT: Demo aşamasından beri kullanıyorum
Bana göre Papara daha mantıklı geliyor. En azından limit gibi bir sıkıntım yok hesap doğrulayınca.

Geri
Yukarı