A101'de 1 ay çalışıp istifa edilebilir mi?

İşyerlerinde ilk 3 ay denemedir. İşveren de tazminatsız işten çıkarabilir sen de çıkabilirsin. Kanun bunu der. Ama "o bir aylık çalışmanın parasını alabilir misin?" o çalıştığın yere bağlı.

İşyerlerinde ilk 3 ay denemedir. İşveren de tazminatsız işten çıkarabilir sen de çıkabilirsin. Kanun bunu der. Ama "o bir aylık çalışmanın parasını alabilir misin?" o çalıştığın yere bağlı.
Şu şekilde hocam, ben tazminat vs uğraştırmak istemiyorum zaten. Bana 1 ayın parası yatınca çıkacağım, yani en azından planım o

Belirsiz süreli sözleşme yapıyorlar muhtemelen, bu durumda istediğin zaman istifa edebilirsin.

Tazminata zaten 1 yıl çalışmadan hak kazanamıyorsun.

Ayrıca yapacaklarını sanmıyorum ama kanunen 10 - 15 gün veya yeni başladığın için 1 hafta önceden haber vermen gerekiyor.

Bunlar muhtemelen sözleşme yapacaklar hocam cv falan istediler, ben 'şu kadara gel veya gelme' derler demiştim ama cv istediler herhalde sözleşme olur.

O zaman bulaşmayın. Fabrika tarzı bir yerler varsa atölye gibi profesyonel olmadığı sürece sözleşme ile işleri olmaz. Bu tarz yerlere bakabilirsiniz.

O zaman bulaşmayın. Fabrika tarzı bir yerler varsa atölye gibi profesyonel olmadığı sürece sözleşme ile işleri olmaz. Bu tarz yerlere bakabilirsiniz.
Geçen sene böyle bir yerde çalıştım ve 1 aylık para devlet bursu kadar idi. Ben de o kadar az para için o kadar uğraşınca olmaz dedim çünkü 350 lira zaten eriyip gider. Hiç değilse markette sözleşmesiz çalışsam bile 1000 alırım düşüncesiyle yönelmiştim. Sonra 18 olduğum için asgari ücret alabileceğimi öğrendim. Yani sıkıntı olmazsa sözleşme falan dinlemeden çalışırım hocam.
Bir problem olmaz muhtelemen, ancak temiz küfür yersin. Ben işveren olsam arkandan küfür ederdim.
Ona yapacak bir şey yok be hocam :D
İşkurla başlamış olursan İşkurtarafında iş önceliğini kaybetme iş kurda karalisteye alınma gibi bir durum yaşandığını duymuştum .
Yok bugün gidip kendim başvurdum, bakalım kabul edecekler mi?..
Belirsiz süreli sözleşme yapıyorlar muhtemelen, bu durumda istediğin zaman istifa edebilirsin.

Tazminata zaten 1 yıl çalışmadan hak kazanamıyorsun.

Ayrıca yapacaklarını sanmıyorum ama kanunen 10 - 15 gün veya yeni başladığın için 1 hafta önceden haber vermen gerekiyor.
Anladım, teşekkürler.

A101 de 1 buçuk ay çalıştım işten ayrıldım başka bölgedeki A101 de çalışabilir miyim çıkmamin sebebi de MSN'in tavrının kötü olması yardımcı olur musunuz bu konuda?

Yeni konular

Geri
Yukarı