A101'de çalışılır mı?

Kendini idare edecek paran varsa , bilgisayar/bilişim sektöründe bir işte çalış.
Bu sektörden anlamıyorsan az parayla veya beni yetiştirin diyerek de başlayabilirsin.
Önemli olan dürüst çalışmak.
Bilgi İşlem , Seo , Teknik Servis , Yapay Zeka , Yazılım vb.

Paran yoksa , A101 gibi kolay iş bulabileceğin yerlerde çalışarak biraz birikim yap , sonra tavsiye ettiğim sektöre yönel.
* Ek olarak BİM biraz daha rahat.

Çalışılabilir McDonald's ve Tab gıdadan uzak dur yeterli bence.

Tab gıdanın ne sorunu var hocam. En son hisseleri tavan yapmıştı.

Lise bitti, mezuna bırakacağım. 3-4 ay A101'e girip çalışmayı düşünüyorum. Bizim evin önünde eleman aranıyor yazmışlar, 3-4 ay çalışıp hem sigorta başlangıcım olsun diye. Biraz da para biriktirip çıkabiliyor muyum, bir sınır var mı?

Bir de yol yemek parası veriyorlar mı?

Böyle marketlerde çalışmadan önce 3 aya yakın eğitim süreci olduğunu söylemişlerdi başvuru yaparken. Bunu da göz önünde bulundurman gerek.

Lise bitti, mezuna bırakacağım. 3-4 ay A101'e girip çalışmayı düşünüyorum. Bizim evin önünde eleman aranıyor yazmışlar, 3-4 ay çalışıp hem sigorta başlangıcım olsun diye. Biraz da para biriktirip çıkabiliyor muyum, bir sınır var mı?

A101 yerine sigortalı çalıştıran bir kafede de çalışabilirsin.

Tavan mı? 😂 Hissesi halka arz fiyatına düştü.

Mezuna kaldığını belirtmişsin kendine yapacağın en büyük yatırım ileride yapmak istediğin mesleğe başlangıç yapman. Bir yerlerde stajyer veya yetiştirilmek üzere olarak başlarsan üniversite hayatından sonra iş arama gibi bir derdin diğer yeni mezunlara göre az olacaktır. Tecrübeli olduğun için.

Böyle marketlerde çalışmadan önce 3 aya yakın eğitim süreci olduğunu söylemişlerdi başvuru yaparken. Bunu da göz önünde bulundurman gerek.
Tab gıda aylardır sürünüyor. Hayatımda gördüğüm en rezil halka arz olmuş şirket olabilir. Daha bi ilk önce arz fiyatının üstüne çıksın da tavan vermesi kalsın. 🤠

Ben arkadaşa çalışmayı düşünür diye yazdım hisseyle alakalı bir şey yazmadım o tür yerlerde çalışmak modern kölelik senden 1 hamburgeri 15 saniyede yapmanı istiyorlar yoğun saatlerde daha hızlı olman gerek yoksa mobbing vs paranı keserler orada müdürlük yapmış arkadaşımın 40 bin TL parasını kestiler sebepsiz yere geri de alamadı.

Hocam 23 yaşındayım ön lisans son sınıfım açıktan okuyorum iş tecrübem yok askerlik tecilime bayağı var alırlar mı sizce başvuru şartları ne istiyorlar.

Alırlar rahat ol ben tecilime 5 ay kala girmiştim bir dönem işe giren çıkan çok olduğu ve işsizlik yüksek olduğu için önüne geleni alıyorlar.

Eniştem bana A101 de çalışma eziyorlar orada çalışanları diyordu çünkü kendide çalıştı yani çok zorluyorlar çok çalıştırıyorlar gibi, çalışıp çalışmamak sana kalmış para kazanabilirsin ama orada köle olacagına emin olabilirsin.

Kısa bir süre A-101'de çalıştım ve hayattan soğudum. Kesinlikle çalışılacak yer değil, rezalet. Çalışma sistemi öyle ki sanki günlük yaşantınız yok ve robotsunuz gibi davranılıyor. Kısaca anlatmam gerekirse;

Haftanın 6 günü çalışıyorsunuz 1 gün tatil yapıyorsunuz. Tatil gününüzü siz değil mağaza müdürünüz kafasına göre ayarlıyor. (Eğer özel bir işiniz var tatil gününüzü değiştirebilirsiniz tabi.)

Çalışma saatleriniz her gün değişiyor. Yani bir gün sabahçı bir gün akşamcı olarak çalışıyorsunuz. Yani Pazartesi günü sabahçı olarak giderseniz eğer 09:00 - 15:00 saat aralığında çalışırsınız. Salı ise akşamcısınız, yani 15:00 - 21:30 aralığında çalışıyorsunuz.

Yol ve yemek konusuna gelirsek; İş için konuşmaya gittiğimde bana sadece yemek parası verildiğini söylemişlerdi ve internette de zaten yol parası hakkında bir şey yazmıyor. Yemek parasının da ücreti şu anda internette günlük olarak 187 TL gibi bir şey yazıyor. Kesintiler falan vardır muhtemelen o yüzden net bir rakam olmayabilir bu.

Hayata küsmek istemiyosan sakın gitme derim ben 12 11 gün çalıştım böyle rezil bir yer yok reyon etiketlerini yanlış yaparlar müşteriler gelir senden hesap sorar sana bağırır bu fiyatlar niye böyle yanlış diye kendini açıklamaya çalışırsın uğraşırsın terbiyesiz diyip seni müdürüne şikayet ederler müdürde sana kızar müşterilerle düzgün konuş diye ben yarın istifamı mektubumu yazıp gidicem istemiyorum daha fazla böyle rezil bi yerde çalışmak

Yeni konular

Geri
Yukarı