A101'e gelecek olan Kioxia Flash Bellek alınır mı?

64 GB olmasına karşın fiyatı iyi geldi bana. Acaba alınır mı? İleride bir sıkıntı çıkarır mı? SSD ürettiklerini biliyordum ancak ilk defa flash belleklerini görüyorum.
Aynı zamanda SanDisk 32 GB USB 3.0 flash bellek ise 43 TL imiş. Sizce hangisi alınmalı ve neden?

Eki Görüntüle 800485

Kioxia, market zorunlu değilse.

Artık değil. 2018 yılında ayrıldılar.
Zaten 2018'de kurulmuşlar. Hâlâ Toshiba'nin diye biliyorum.

Edit: Hâlâ Toshiba'nın. Açıklama:

KIOXIA Europe GmbH (eski adıyla Toshiba Memory Europe GmbH) dünya çapında lider Flash Bellek ve Katı Hal Sürücüsü (SSD) sağlayıcısı KIOXOA Corporation’ın Avrupa’daki alt kuruluşudur. Şirket ismimiz değişti ancak ürün yelpazemiz, kaliteli hizmetimiz ve güvenilirliğimiz hâlâ eskisi gibi.

Kaynak: Together, we make memories | KIOXIA

Böyle düşünmenizin sebebi ne? Piyasadaki en büyük disk üreticilerinden biri olan WD'nin alt markalarından.
Dediğiniz gibi alt markalarından. Kısacası bir Samsung ya da WD değil, en iyisi değil. Bu yüzden de 7 lira fazla verip iki katı belleğe sahip, 5 yıl garantili KIOXIA almak bana göre daha mantıklı bir seçim. Dikkat ederseniz kaliteli değil ya da çöp demedim, çok kaliteli değil dedim. KIOXIA' da birinci sınıf değil, tıpkı SanDisk gibi.
Bilmiyorsanız benim gibi bilmiyorum deyin. SanDisk asla kalitesiz değil. Elimde üç adet var ve yıllardır kullanıyorum. Bir tanesi sıkıntı çıkarmadı.
Benim elimde de 2 adet var, kalitesiz demedim, çok kaliteli değil dedim. 5 yıl garantili bir ürün yerine, 2 yıl garantili ve yarı kapasitesine sahip bir belleği önermekte benim açımdan pek mümkün değil. Ayrıca SSD kısmında da SanDisk' in kronik sorunlu modelleri olduğunu elbette biliyorsunuzdur, benim gibi bilmiyor olamazsınız. :)

Zaten 2018'de kurulmuşlar. Hâlâ Toshiba'nin diye biliyorum.

Edit: Hâlâ Toshiba'nın. Açıklama:

KIOXIA Europe GmbH (eski adıyla Toshiba Memory Europe GmbH) dünya çapında lider Flash Bellek ve Katı Hal Sürücüsü (SSD) sağlayıcısı KIOXOA Corporation’ın Avrupa’daki alt kuruluşudur. Şirket ismimiz değişti ancak ürün yelpazemiz, kaliteli hizmetimiz ve güvenilirliğimiz hâlâ eskisi gibi.

Kaynak: Together, we make memories | KIOXIA
Toshiba'nın yan kuruluşlarında Kioxia gözükmüyor. Ayrılmadıysa neden ismini değiştirsin ki 🤔

Hocam aşırı mantıklı geldi. Fikrimi değiştirip bunu almayı düşünüyorum. :D Neticede Kingston. Bu flash bellekle bir sorun yaşayan oldu mu?
İyi markalar kabul edelim. Bence 5 lira farkla USB 3.0 alın. Lakin uzun süre takılı kalınca biraz ısınıyor. Ben SanDisk'e güvenmeyi bıraktım. Çünkü 2 tane Cruzer Blade 1 at geçmeden bozulmuştu. Ben Kingston ile devam ediyorum.

Geri
Yukarı