Çözüm A13 kullanan iPhone'ların Kablonet modemleriyle sorun yaşaması

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Turk Kahvesi

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar iPhone SE 2020 modelini kullanmaktayım. Aldığımdan beridir Wi-Fi kaynaklı sorunlar yaşadım. Sonra aynı sorunu iPhone 11 kullananların da yaşadığını gördüm. Başta cihazlarda kronik sorun olduğunu düşündüm servislerle, müşteri hizmetleriyle çok uğraştım. En sonunda şunun farkına vardım. Galiba A13 kullanan iPhone cihazları Kablonet modemleriyle problem yaşıyor.

2.4GHz ağına bağlanınca hız Max 3Mbit oluyor.
5GHz ağa bağlanınca da araya bir duvar girse bağlantı gidiyor.

Bazıları kablosuz ayarlarında: STBC ayarını otomatik yapınca olayı çözmüş.
Şahsi fikrim kesin çözümü dağıtıcı alıp çözmek. İnanın insanı bir noktadan sonra kanser ediyor. Ben sürekli mobil veriden kullandığımı bilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben zamanında Superonline fiber kullanıyordum hızda hiçbir sıkıntı yoktu PS3'e GTA 5 indirirken her seferinde iniyordu ama inince kurulumda hata oluyordu sonra bir gün mobil veri ile indirdim sıkıntısız kuruldu. Sonra Superonline ile güncellemesini yaptım güncelleme kurulmadı defalarca denmeme rağmen mobil veriyle indirince oldu o dönem boşu boşuna ek internet pakedi almıştım bunun için ve hala sorunun mantığını anlayamadım. Teşekkürler Superonline.

Kablonet'in modemleri zaten genel olarak sıkıntılı sadece iPhone için değil.
Çoğu kullanıcı ek olarak router alıp Wi-Fi sorununu çözüyor.

Kanal sabitlemeyi deneyin işe yarayabilir.
Evde bilgisayar ve Android cihazlarda problem yok. Sadece benim telefonuda sıkıntı oluyor. Bu arada iPad 7. Nesil de var onu kullanırken de sorun yaşamıyorum.

Geri
Yukarı