Çözüldü A30 Custom binary recovery blocked by OEM lock hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akif9748

Kilopat
Makaleler
14
TWRP atmak istiyorum. Download modede bu hatayı veriyor Odin'den aktarıma başlayınca. Odin:

1711294532554.png

Telefona hard reset de attım, OEM kilidi açık, hata ayıklama açık.

Hata değişti artık only official binaries are allowed to be flashed(recovery) oldu.

Son düzenleme:
Çözüm
Bootloader acman gerekiyor.
Onun için cihazı kapat ses açma ses kısmaya ayni anda basarak. Açılan ekranda device unlock mode olacak ses açma ile gir oraya. Sonra unlock bootloader yap. Cihaz sifirlanacak kurulumu tamamla. Wi-Fi'ya bağla 5 dakika bekle geliştirici seçeneklerinde OEM kilit açmanın bootlader zaten açıldı yazması lazım.
@Heribert Yavuz yanlışlıkla romu atarken farklı bir şeye tıklayıp bootloopa geçirmişim, şimdi baştan kurdum, cihaz boot etti. Çok teşekkür ederim hocam uğraşlarınız için. ❤️ Yeni bir cihaza ilk kez atmak baya gerginlik verici bir deneyimmiş öğrenmiş oldum. Sırada One UI 6 romu var diyelim, bu kez başınızı ağrıtmayacağım gibi 😃

Şuan telefonun hafızası 8gb olarak görünüyor ama sanırım o bunlardan bağımsız bir olay, biraz araştırıp düzelteyim. Onun dışında ROM gayet güzelmiş, pek kalmıyor ve her özellik var içinde.

Son düzenleme:
Şu an telefonun hafızası 8 GB olarak görünüyor ama sanırım o bunlardan bağımsız bir olay, biraz araştırıp düzelteyim. Onun dışında ROM gayet güzelmiş, pek kalmıyor ve her özellik var içinde.

Full wipe yap. İnternal Storage'ı resize yap.

@Heribert Yavuz hocam onları yaparken sanırım rom gitmiş. Direkt ONE UI 6 attım ben de. 54 Gb olarak görünüyor alan. Çözüldü bu da. Kalan 2 3 şeye bakacağım şimdi. Video çekme çalışmıyordu normalde şuan çalışıyor. Bir de SS alamıyordum güvenlik ilkesi uyarısı veriyordu o da düzeldi. ROM baya güzel görünüyor. Hocam, tekrardan teşekkür ediyorum. Çok sağolun 😍

Bir de parmak izi çalışmıyor sanıyordum. Meğerse elim gerçekten terlemiş uğraşırken 😄

Geri
Yukarı