A320 Anakarta İşlemci Önerisi

4bdulkadir

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Yozgat
Daha fazla  
Meslek
Veteriner Teknikeri
MSI A320 PRO VD/S anakartım var. İşlemci olarak X4 950 tercih etmiştim İncehesap'tan kargo yanlış falan para iadesi yapılacak son kez sormak istedim 450-500 TL bütçem var işlemci için sanırım çok da alternatif yok galiba, Athlon 200GE'de darboğaz çok fazla olduğunu gördüm Youtube'da popüler birinin yaptığı testte.

Zaten anakartımın BIOS'unu güncelleyemem sizin bir öneriniz varsa almak isterim teşekkürler.
Power Supply olarak Xigmatek 700W+80 var kuzenimden almıştım bedava.
RAM olarak DDR4 2400 MHz Reinno AliExpress'den sipariş ettim.
Ekran kartını da GTX 750 Ti AliExpress'den sipariş ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır güncelleyebilirsin. Diğer konunda söylemiştim zaten MSI garanti servisine gönder güncelliyorlar. Aliexpress üzerinden çok daha ucuza Ryzen 3 1200 alabilirsin.
Tahmini Teslimat Zamanı
20 TL daha koyup şunu al bence.
Tahmini Teslimat Zamanı
Kusura bakmayın yazamadım cezam vardı. MSI sitesinden üyelik oluşturup ticket attım. Pek bilmiyorum nasıl olacak ama bu arada Ryzen 2200g yi alsam inanin soğutucu alacak param kalmıyor. Türkiye 'de 100tl fark oynuyor bu sitede ne kadar güvenli bilemiyorum ama;
AMD Ryzen 3 2200G Quad-Core 3.5GHz-3.7GHz, 6MB, 65W, 4/4CPU+8GPU, AM4, Radeon Vega 8 Graphics, Wraith Stealth soğutucu Kutusuz İşlemci - inventus

Forumda 2.El Ryzen satan güvenilir birileri var mıdır? İkinci el kategoride konu açamıyorum.

Stok soğutucu zaten yanında gelecek. 2200G al. İnventus gayet güvenilirdir.
Çin'den bahsetmiştim alırken oradan soğutucu gönderiyorlar. Fiyat uygun geldi inventusda yakın zamanda 100tl bulmam lazım para iadesi yapılana kadar. Kutusu açılmış yazıyordu bir sorun olur mu başlıkta?

Çin'den bahsetmiştim alırken oradan soğutucu gönderiyorlar. Fiyat uygun geldi inventusda yakın zamanda 100tl bulmam lazım para iadesi yapılana kadar. Kutusu açılmış yazıyordu bir sorun olur mu başlıkta?
Kutusuz ürün almayın bence. Tabii ki bir kutunun içinde gönderiyorlar ama ambalaj falan kötü olursa işlemciye zarar gelirse bir de onu beklersiniz. Ryzen 3 1200'ü Çin'den 420 TL'ye alabiliyorsun. 80 TL'ye de Türkiye'den 20 TL daha koyup Akasa fan falan alırsın. Çin'den almaya olumlu bakmıyor musun?

Kutusuz ürün almayın bence. Tabii ki bir kutunun içinde gönderiyorlar ama ambalaj falan kötü olursa işlemciye zarar gelirse bir de onu beklersiniz. Ryzen 3 1200'ü Çin'den 420 TL'ye alabiliyorsun. 80 TL'ye de Türkiye'den 20 TL daha koyup Akasa fan falan alırsın. Çin'den almaya olumlu bakmıyor musun?
Aslında çinden çok alışveriş yaptım sorun değil 520Tl'ye 2200g için söylüyorum verene kadar 110Tl fazla verip amazondan garantili almak daha çok aklıma yattı Pahalı bir parça alırken garantili almak isterim diye bugün biraz satış yaparak 630tl civarına çıkabildim daha incehesap iadeyi yapmadı. Ryzen 3 1200 ile arasında bu kadar fark yoksa değmez ise çinden 420tlye alabilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı