A320 S2H anakart X4 950 ekrana görüntü gelmiyor

Matraq

Centipat
Merhaba arkadaşlar
Öncelikle sistemleri yazıyım
1.sistem A320 S2H anakart, R3 1300X işlemci, 8 GB RAM DDR4, RX570 4 GB ekran kartı, 500Watt kasa (8 pin işlemci icin)
2.sistem A320 S2H anakart, X4 950 işlemci, 4 GB RAM DDR4, RX570 4 GB ekran kartı, 400Watt kasa (4 pin işlemci için)

Arkadaşlar, ikinci sistemden görüntü alamıyorum. Işlemcileri yer degistirdigim zaman, yani 1. sistemdeki 1300X'i alıp 2. sisteme taktigimda görüntü geliyor. Aynı şekil 1. sisteme X4 950 takınca görüntü aliyorum. 2 sistemdeki 4 pin girişi çevirici kablo ile 8 pine cevirsem çalışır mi ya da ne gibi bir sorun olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
F42 sürümünden itibaren A serisi APU ve X4 serisi Athlon desteği kesilmiş.
F40 sürümünde ise yine Athlon işlemciler için not düşülmüş.

BIOS sürümü F42 ve üstü ise düşürmeyi deneyin.
1300X işlemciyi takıp bu işlemi gerçekleştirdikten sonra X4 950 ile deneyin.
Ayrıca sürüm notlarını iyi okuyarak bu işlemi yapın önce farklı bir sürüme sonra eski sürüme dönmek gerekebilir.

F42 sürümünden itibaren A serisi APU ve X4 serisi Athlon desteği kesilmiş.
F40 sürümünde ise yine Athlon işlemciler için not düşülmüş.

BIOS sürümü F42 ve üstü ise düşürmeyi deneyin.
1300X işlemciyi takıp bu işlemi gerçekleştirdikten sonra X4 950 ile deneyin.
Ayrıca sürüm notlarını iyi okuyarak bu işlemi yapın önce farklı bir sürüme sonra eski sürüme dönmek gerekebilir.
Evet dedidiginiz gibi olabilir. Test edip sonucu akşam paylasirim. Çok teşekkürler tekrardan
F1, F10 ve f32 sürümlerini denedim fakat sonuç çıkmadı

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı