A320M A Pro anakarta işlemci önerisi

Hocam 3K ya zaten sistem toplayacağım demiyorum RAM kasa PSU vs onlar var aslında anakart ve işlemcide var ama dediğim gibi işlemci laptop işlemcisi o yüzden anakarta bağlı ikisini degiştirme ve ekran kartı almayı düşünüyorum sadece 2. el ekran kartına hele hiç güvenmiyorum bayağı sorunlu çıkıyorlar

PSU var ama yeterli mi? Yeterliyse ve 2. el kart düşünmüyorsan en ucuz oyun oynanabilir kart GT 1030 1400-1500 TL civarında, geriye kalan 1500 TL ile ankart, işlemci ve RAM alınacak, sıfır almak imkansız bu durumda, 1150 soket anakart, 8 GB RAM ve 4. nesil i5 işlemci bakman gerekiyor.

PSU var ama yeterli mi? Yeterliyse ve 2. el kart düşünmüyorsan en ucuz oyun oynanabilir kart GT 1030 1400-1500 TL civarında, geriye kalan 1500 TL ile ankart, işlemci ve RAM alınacak, sıfır almak imkansız bu durumda, 1150 soket anakart, 8 GB RAM ve 4. nesil i5 işlemci bakman gerekiyor.
8 gb ram var hocam yeterli buluyorum ram ı çıkarabiliriz

@mesutmtw Simdi CPU-Z isimli programi indirip Memory ve SPD sekmelerinin fotografini paylas

Henuz gelmediginiz icin almaniz gereken parcalari yolladim. Kasa ve diskler elinizde kalsin diger parcalari satin gitsin ve butcenize ekleyin. Guc kaynagi da kalabilir ama marka/model ve kac W verdigine gore degisir. Asagidakileri alirsaniz PSU icin 250 TL butce kaliyor. Bu sistem APU bir sistem yani ekran kartsiz. Ekran karti var ama islemciye dahil. 2 GB VRAM var toplamda. Performansini gormeniz icin video yollayacagim. Videodakina gore bu parcalar ile bazi oyunlarda 10-15 FPS fazla alirsiniz hatta rekabetci oyunlarda bu fark daha da artacaktir. Cunku videoda kullanilan RAM hizi dusuk ve gecikmesi yuksek. APU sistemler icin RAM'ler cok onemlidir cunku dahili ekran kartı gucunu RAM'den alir. Bu sistem GTA V, CS:GO, Minecraft ve Valorant gibi oyunlarin icinden rahatlikla gecer. Neden boyle bir sistem topladin derseniz yukaridaki arkadasin soyledigi gibi olu sokete yatirim yapmak istemedim. İleride durumunuz olursa ekran karti da ekler takilirsin.

Bahsettigim video asagida. Video sistemin guncel performansini gosteriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB RAM var hocam yeterli buluyorum RAM'ı çıkarabiliriz

Hocam senin sistemdeki laptop işlemcisi ve RAM'ler de büyük ihtimal laptop RAM'leridir. O yüzden CPU Z ekran görüntülerini eklemen faydalı olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı