A320M-A PRO RAM slotu çalışmıyor

Marid

Hectopat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi sosyaller.

Sorunum RAM slotu ile alakalı. Baştan tüm adımlarımı anlatayım.

Bilgisayarımı ilk aldığımda Ryzen 5 4500 takılıydı RAM olarak ise 8 + 4 kullanıyordum. Anakartım A320M a Pro. Ekran kartım ise RTX 3060.

İşlemcimi yükseltmek istedim ve 5500 ücretsiz bir şekilde elime geçti. Bende bu sosyalde araştırdım ve 5500 işlemciyi A320M a Pro'ya takabileceğimi öğrendim. 4500 var iken BIOS Update ettim ve 5500'ü taktım fakat bir adet RAM slotum sorun çıkarıyordu. 3 defa uzun uzun bip sesi geliyordu ve ekran alamıyordum. Sorun çıkaran RAM slotundan RAM'ı çıkarınca tek slot 8 GB'lik RAM ile çalıştırabiliyordum. Sorunu burada anlattığımda sağ olsun bir arkadaş uyardı beni ve acaba işlemciyi takarken pine zarar vermiş olabilir misin dedi. Baktım ve evet gerçekten en üstte en sol köşede bulunan pin kırıktı. Sanırım yenilemeliyim dedim ama imkanım yoktu. Bugün nihayet yeni bir 5500 aldım ve taktım. Her şeyi usulüne uygun yapmama rağmen herhangi bir kırık çizik olmadan tekrar çalıştırdım ve ta da! Tekrar aynı sorun. İnternetten araştırıyorum ve A320M anakarta 5500 takıp rahatça 16 GB RAM kullanan arkadaşlarımız mevcut. Anakartın sorunlu olduğunu düşünmüyorum çünkü 4500 takılıyken her iki slotu da kullanabiliyordum. Biri yardım etsin delirmek üzereyim.

Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı