A320M-A Pro ve R3 1200 için güç kaynağı ve ekran kartı önerisi

Ahmett Ay

Decapat
Yer
Kütahaya
Daha fazla  
Arkadaşlar yakında bir bilgisayat toplamayı düşünüyordum fakat aklımı bir şey kurcaladı. Anakart ve işlemcinin birbiriyle uyması gerekiyor. Ha, bir de anakattaki pinlerle güç kaynağını uydurmak var.

Alacağım anakart: MSI A320M-A Pro AMD A320 3200MHz DDR4 mATX Anakart | Trendyol

Alacağım işlemci: AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz AM4 8 MB Cache 65 W İşlemci Fiyatları ve Özellikleri
Ve bir de güç kaynağı ve ekran kartı öneriniz varsa çok yardımıcı olursunuz. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam aylık 1000 TL bir bütçem var yavaş yavaş toplamayı düşünüyorum yani ilk işlemci sonra anakart kasa vs gibi 3 aya kadar aylık 3000 TL alacağım.
Hocam o işlemci fiyatına bu var.

Bence bütçenizi belirtin komple sistem önerisi yapalım.
Hocam aylık 1000 tl bi bütçem var yavaş yavaş toplamayı düşünüyorum yani ilk işlemci sonra anakart kasa vs gibi 3 aya kadar aylık 3000 tl alacağım. Ve 2.60 GHz az değilmi sizcede

Hocam o işlemci fiyatına bu var.

Bence bütçenizi belirtin komple sistem önerisi yapalım.

Hocam aylık 1000 TL bir bütçem var yavaş yavaş toplamayı düşünüyorum yani ilk işlemci sonra anakart kasa vs gibi 3 aya kadar aylık 3000 TL alacağım.

Eğer 2. el almayacaksanız o parçaları almayın derim. Az bütçe arttırarak 10100F ve H410 tadından yenmez.

Eğer 2. el almayacaksanız o parçaları almayın derim. Az bütçe arttırarak 10100F ve H410 tadından yenmez.

Peki bir güç kaynağı önerin var mı bir hata yapmak istemiyorum.

Şu an için ne kadar verebilirsin? Ona göre önerelim.

Güç kaynağı için 500 TL'ye kadar bütçem var.
Şu an için ne kadar verebilirsin? Ona göre önerelim.

Kasa ve RAM olarak da bunları düşündüm sizce mantıklı bir seçimmi.
RAM: https://www.hepsiburada.com/adata-x...38g16a-sr30-p-HBV00000KAOWQ?magaza=Techburada

Kasa: https://www.hepsiburada.com/adata-x...38g16a-sr30-p-HBV00000KAOWQ?magaza=Techburada

Güç kaynağı için 500 TL'ye kadar bütçem var.

Zalman ZM550-GVII 550 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bunu önerebilirim. 90 TL daha eklerim dersen 650 W versiyonunu almanı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı