A320M anakartlarda OC yapılabiliyor

EmreSunars

Hectopat
Yer
Samsun-Havza-Kocapınar
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 1600AF
Sapphire Pulse Rx 580 8gb OC
Kingston Hyperx Fury 8X2 3200mhz rgb
Adata SU630 240GB
WD BLUE 1TB 7200RPM
Meslek
Öğrenci
Gigabyte'ın A320M S2H modelini kullanıyorum ve BIOS sürümümde F50 sürümü yani son sürüm. İşlemcim olan Ryzen 5 1600 AF'ye overclock yapmak istedim ama A320M anakartlarda OC olmuyor ben yine de BIOS ekranına girdim ve orada işlemci saat hızı ile voltaj ayarlamaları açıktı ben de ayarlamaları yaptım, başta herhalde bir şey olmaz Windows'a girince ayarlar sıfırlanır ama tam tersi şu anda işlemci base clocku 3.2GHz tam tamına 3.6GHz'e A320M anakartla overclockladım. Voltaj vermeden de 3.6GHz de stabil çalışıyor altta Cinebench R20 testleri var eğer sizde A320M kullanıpta overclock yapmak istiyorsanız bence bir şansınızı deneyin derim.

cinne.png

oc li.png

Üstteki overclocksuz alttaki overclocklu.

Son düzenleme:
Gigabyte'ın A320M S2H modelini kullanıyorum ve BIOS sürümümde F50 sürümü yani son sürüm. İşlemcim olan Ryzen 5 1600 AF'ye overclock yapmak istedim ama A320M anakartlarda OC olmuyor ben yine de BIOS ekranına girdim ve orada işlemci saat hızı ile voltaj ayarlamaları açıktı ben de ayarlamaları yaptım, başta herhalde bir şey olmaz Windows'a girince ayarlar sıfırlanır ama tam tersi şu anda işlemci base clocku 3.2GHz tam tamına 3.6GHz'e A320M anakartla overclockladım. Voltaj vermeden de 3.6GHz de stabil çalışıyor altta Cinebench R20 testleri var eğer sizde A320M kullanıpta overclock yapmak istiyorsanız bence bir şansınızı deneyin derim.

Donanım arşivi A320 ile OC yapılabiliyor demişti yapılabiliyor demek ki.

Hangi değerleri girdin? Bende deneyim bir stok soğutucu ile 50-60 derece arası çalışıyor bende.

Overclock yapılabiliyor fakat sadece görüntü olarak yani işlemci hızı 4ghz olarak gözükse bile aslen default hızı ile çalışıyor donanım arsivide bu konuya değindi ve bir arkadasimdada aynı durum söz konusu yani sadece görüntü donanımsal olarak birşey değişmiyor

Hangi değerleri girdin? Bende deneyim bir stok soğutucu ile 50-60 derece arası çalışıyor bende.

İşlemci hızını 3.50GHz yaptım şu 100MHz olanı 103 yaptım üstte test değerlerim var.
Overclock yapılabiliyor fakat sadece görüntü olarak yani işlemci hızı 4GHz olarak gözükse bile aslen default hızı ile çalışıyor donanım arsivide bu konuya değindi ve bir arkadasimdada aynı durum söz konusu yani sadece görüntü donanımsal olarak bir şey değişmiyor.

Hocam üstte kanıtınıda sundum.

İşlemci hızını 3.50GHz yaptım şu 100MHz olanı 103 yaptım üstte test değerlerim var.

Hocam üstte kanıtınıda sundum.

Hocam ben arkadaşın bilgisayarında denedim olmadı ama arkadaşınki A320M-K modeliydi bilmiyorum doğrudur belki de ben donanım arşivinin söylediğini ve kendi deneyimim sonucunda bunu söylüyorum.

Geri
Yukarı