A320M-F sisteme işlemci önerisi

• Konuyu başlatan maskou
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 172

maskou

Femtopat
Daha fazla  
Sistemim bu, 2021 yılının 7. ayında almıştım.
İşlemcimi yükseltmek istiyorum, ne tavsiye edersiniz ya da böyle kalmalı mı?

unknown.png

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncelledikten sonra yükseltmeyi düşündüğün ekran kartına göre tercih yaparsın. 3100 hali hazırda 4 çekirdek ve 16Mb L3 Cache'li zayıf bir işlemci 5600'e geçmen RX 570'le bile yararlı olur.

BIOS güncelledikten sonra yükseltmeyi düşündüğün ekran kartına göre tercih yaparsın. 3100 hali hazırda 4 çekirdek ve 16Mb L3 Cache'li zayıf bir işlemci 5600'e geçmen RX 570'le bile yararlı olur.

Ryzen 5 5500 nasıl olur?

Termal macun da sipariş vermelimiyim? İşlemcinin kutusunda bulunuyormu?

Tray olduğu için bu işlemcilerden fan ve macun çıkmıyor. Şöyle yapabilirsin eğer stok fan kullanıyorsan 5600 için az kalabilir. Bu sebeple bütçe varsa kule tipi soğutucu almanı öneririm yanında macunu da geliyor.

Kule tipi soğutucun varsa ya da soğutucun bütçen yoksa şu macun iyidir.

O anakarta 5500'den fazlasını takma, tam performansını alamazsın.

Hurafelerinizi başka bölümlere saklayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tray olduğu için bu işlemcilerden fan ve macun çıkmıyor. Şöyle yapabilirsin eğer stok fan kullanıyorsan 5600 için az kalabilir. Bu sebeple bütçe varsa kule tipi soğutucu almanı öneririm yanında macunu da geliyor.

Kule tipi soğutucun varsa ya da soğutucun bütçen yoksa şu macun iyidir.

Hurafelerinizi başka bölümlere saklayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam hurafe ile alakası yok, giris seviyesi anakarta r5 5600 oneriyorsunuz kısa vadede oyun acısından sıkıntı cıkarmasa bile uzun vadede sıkıntı olacagını siz de biliyorsunuz. İslemcinin iyi bir anakart ile kullanıldıgında cekecegi guc bile farklı, r23 skor testlerinde bile yuzde bazında %15-20 kayıp var. Neye dayanarak onerdiniz anlayamadım acıkcası.

Yeni konular

Geri
Yukarı