A320M Grenade Anakart 3000 serisi ile uyumlu mu?

Revntron

Hectopat
Arkadaşlar selamın aleyküm, bende MSI A320M Grenade model bir anakart mevcut. Sitesinde Ryzen 9 desteğinin bile olduğunu söylüyor eğer destekliyorsa ve açılıyorsa bir sorum olacak. Ben MSI sitesine girdiğimde anakartımın modelini yazıyorum Support kısmından BIOS sürümleri çıkıyor karşıma, download dediğimde 7A39VAIP (Beta version) isimli bir sürüm çıkıyor en son olarak 2019-12-04 tarihinde yayınlanmış ama Compatibility kısmına geldiğimde orada sağ kısımda 7A39vAI. ZIP çıkıyor onun üstüne tıkladığımda o da indiriyor. Ben hangisini yüklemeliyim? Sonrasında çok uğraşmayayım şu an elimde Ryzen 3 2200G var. Ben Ryzen 5 3600'a geçeceğim için BIOS Update hangisinden yapmalıyım. Şu an yaptığım ilk dediğim beta version yazan sizce hangisi bir de Driver kısmı var onların hepsine teker teker tıklayıp yüklemem gerekiyor mu? Ekran kartı olarak Sapphire RX 5600XT düşünüyorum. İşlemci olarak Ryzen 5 3600 bu ikili bana sorun çıkartır mı? İşlemci ısınıyor diyen var ama ben o.c yapmayacağım için daha doğrusu yapamayacağım için A320M olduğu için tahminimce problem oluşturmaz gibi. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz yardımcı olursanız sevinirim.

Bahsettiğim MSI BIOS Sürümlerinin Olduğu Kısım Linki

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    224,1 KB · Görüntüleme: 48
  • 2.png
    2.png
    36,1 KB · Görüntüleme: 50
  • 3.png
    3.png
    59,2 KB · Görüntüleme: 52
Overclock ve AMD storemi teknoloji kullanmaya caksaniz bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum anakartin zaten extra bir performans a olan etkisi yok kısaca sıkıntı yaşamazsınız BIOS sürümü de gelecek olursak BIOS güncelleme yapmanız gerekecek.

Son düzenleme:
Overclock ve AMD storemi teknoloji kullanmaya caksaniz bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum anakartin zaten extra bir performans a olan etkisi yok kısaca sıkıntı yaşamazsınız BIOS sürümü de gelecek olursak BIOS güncelleme yapmanız gerekecek.

Performansta düşüş yaşar mıyım sonuçta Ryzen 5 2600 alacaktım 3600 ona göre daha perofrmanslı aynı perofrmansı yine alır mıyım bir de hangisini ben ben ilk yazan 7A39VAIP (beta version)'u indirdim fotoğraflardan veya sitesinden girip bana söyleyebilir misiniz hangisi doğru?

Geri
Yukarı