A320M-HDV sistem her açılışta takılıp otomatik onarıma atıyor

foored

Hectopat
Daha fazla  
PC'yi açarken Windows yükleme ekranında dönen simge takılıyor ve bekleyince otomatik onarım kısmına atıyor. Bazen biraz bekleyince Windows ile devam et seçeneğine basıyorum ve giriş yapıyor, bazen ise çok daha uzun sürüyor. Başlangıç onarma seçeneklerini denedim, giriş yapabiliyorum ama PC'yi 4-5 saat kapatınca aynı sorun devam ediyor. Bu sorunu uzun süredir yaşıyorum. SSD'den kaynaklandığını düşündüm, yeni bir M.2 SSD aldım ancak sorun devam ediyor. Windows dosyalarında sorun vardır diye düşündüm, format attım yine olmadı. Sonrasında Windows 11 kurdum ve yine aynı sorun devam ediyor. Kafayı yemek üzereyim.
Bilgisayar parçalarım:
Anakart: ASRock A320M-HDV r4.0
İşlemci: AMD Ryzen 3 3200G.
SSD: Kioxia Exceria Plus G3 1TB.
PSU: Corsair VS450W.
RAM: Corsair Vengeance LPX 16x2 DDR4 3200MHz.
Ekran kartı: ASUS Dual AMD Radeon 5500XT 8 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
IMG_20230228_203439.jpg
Gelen menü bu değil mi?

Bu menüye giriş yapamıyorum. Başlangıç ayarlarına tıkladığım zaman yeniden başlatıyor ancak bu listeye giriş yapmıyor. Direkt olarak otomatik onarım seçeneğine tıklıyorum. Her şeyi sıfırlayıp giriş yapıyor ama bilgisayarı uzun süre kapatıp yeniden açınca aynı sorunu yaşıyorum.

Bu menüye giriş yapamıyorum. Başlangıç ayarlarına tıkladığım zaman yeniden başlatıyor ancak bu listeye giriş yapmıyor. Direkt olarak otomatik onarım seçeneğine tıklıyorum. Her şeyi sıfırlayıp giriş yapıyor ama bilgisayarı uzun süre kapatıp yeniden açınca aynı sorunu yaşıyorum.
Sanırım benim sandığımdan daha farklı bir sorun yaşıyorsun ama yine de şu konudaki çözümü deneyebilirsin.

Sanırım benim sandığımdan daha farklı bir sorun yaşıyorsun ama yine de şu konudaki çözümü deneyebilirsin.

Deneyeceğim dostum, ancak kesin sonucu bilgisayarı yeniden uzun süre kapalı tutup açınca görebileceğim. Açıkken yeniden başlatınca herhangi bir sorun olmuyor çünkü.

Deneyeceğim dostum, ancak kesin sonucu bilgisayarı yeniden uzun süre kapalı tutup açınca görebileceğim. Açıkken yeniden başlatınca herhangi bir sorun olmuyor çünkü.
Bende de aynı şekilde sistem uzun süre kapalı durduktan sonra ilk açılışta bir 3-5dk siyah ekran sonrasında başlangıç ayarları geliyordu. Linkini attığım konudaki kodu cmd'ye girince düzelmişti.

Bende de aynı şekilde sistem uzun süre kapalı durduktan sonra ilk açılışta bir 3-5dk siyah ekran sonrasında başlangıç ayarları geliyordu. Linkini attığım konudaki kodu cmd'ye girince düzelmişti.
Evet bu sorunun aynısını ben de yaşıyorum. O kadar farklı sorunlar yaşadım ki siyah ekranı yazmayı unutmuşum. Umarım bu kodun yardımı olur.

Sorun hala devam ediyor, bu şekilde takılı kalıyor. Bekleyince otomatik onarıma yönlendiriyor. Cidden delirmek üzereyim bir çözümü yok mudur.

Dosya Ekleri

• IMG_1552.jpeg
    IMG_1552.jpeg
    82,1 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:

Geri
Yukarı