A320M S2H ile M.2 SSD'ler uyumlu mu?

dwepss

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarımda Adata SU630 markalı SSD'yi kullanıyorum. Herkes bu SSD'nin sorunlu olduğunu söylüyordu. Yaklaşık olarak 3 senedir kullanıyorum ama artık bittiği zamanın geldiğini düşünüyorum. Oyunlarda FPS sabit iken anlık droplar, etrafın geç yüklenmemesi gibi sorunlarla karşılaşmaya başladım. Bunun yerine bir Samsung 980 500 GB düşünüyorum. Anakart markam, Gigabyte A320M S2H herhangi bir uyumsuzluk sağlar mı?

hocam m2'nin linkini atarsanız daha iyi yardımcı olabilirim.

Merhabalar, bilgisayarımda Adata SU630 markalı SSD'yi kullanıyorum. Herkes bu SSD'nin sorunlu olduğunu söylüyordu. Yaklaşık olarak 3 senedir kullanıyorum ama artık bittiği zamanın geldiğini düşünüyorum. Oyunlarda FPS sabit iken anlık droplar, etrafın geç yüklenmemesi gibi sorunlarla karşılaşmaya başladım. Bunun yerine bir Samsung 980 500 GB düşünüyorum. Anakart markam, Gigabyte A320M S2H herhangi bir uyumsuzluk sağlar mı?

Evet uyumludur. Anakartının PCI-e gen3 X4 M.2 NVMe desteği var. Ancak o modeli pek önermiyorum.
SN750, 970 EVO Plus, KC2500, CS3030 gibi modellere yonel.

970 EVO Plus = SN750 > KC2500 > CS3030.
Bütçen yetiyorsa 970 EVO Plus veya SN750. Yazılım konusunda 970 EVO Plus daha iyidir.
Performansları aynı diyebiliriz. TBW değeri olarak eşitler, ancak Samsung bu konuda çok basarili.

KC2500 fiyatını haketmiyor. CS3030 ise o fiyat bandında rakibi bulunmuyor.

Son düzenleme:

980'de dram bulundurmadığından SN750 daha mantıklı.

Kusura bakmayın geç döndüm. Uyumludur hocam gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı