A320M-S2H ve Ryzen 5 1600 12nm sisteme RAM önerisi

Ne demek, zevkti. Ben bundan 1 yıl önce tam 385₺'ye Vatan'dan aldım, 2 ay önce n11.com üzerinden ise 230₺ gibi bir fiyata almış bulunamaktayım. Benim size bir sorum olacaktı.

A320 çipsetine, R5 1600 12NM taktığınız anda çalıştı mı yoksa BIOS güncellemesi mi yaptınız?
Daha çalıştıramadım çünkü RAM daha almadım ve PSU daha gelmedi. Ama forumda duyduğuma göre bu anakartın V2'si varmış üstünde "Ryzen 3000 series ready"diye. Benimki de ondan. Bunlarda BIOS guncellemesi gerekmeden çalışıyor diyorlar. Çalışacaktır tahminimce. Göreceğiz 1 ay ıçinde bilgisayarım hazır olunca.

20 gün önce, 230 TL’ye Vengeance LPX DDR4 almıştım. Bende de R5 1600 12nm var. Anakartım B450M S2H. Bu bellekleri 2X8 modüller halinde kullanıyorum sorunsuz bir şekilde.

Destek listesine de çok takılmayın. Listeler çoğu zaman güncel olmuyor.
Eğer mümkünse RAM'lerin linkini atabilir misiniz?

Ben de şaşırdım bu fiyat artışına. Bir ay içinde çok fazla yükselmiş fiyatlar. Önceki aylar gibi olursa, yakın zamanda biraz indirim olur diye düşünüyorum.
Altın mı alıyoruz bilgisayar parçası mı? Sanki borsa gibi her dakika fiyatlar oynuyor. Gerçi borsayla alakası yok değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı