A320M sistemde Windows 11 "Uyumsuz sistem" hatası

RedStrawberry

Hectopat
TPM açık olduğu halde bu bilgisayar Windows 11 çalıştıramaz yazıyor.
Sistem özelliklerim:
  • ASUS EX A320M Gaming anakart.
  • RX 570 4 GB.
  • Ryzen 5 3600.
  • 16 GB RAM.
  • 250 GB SSD + 1 TB HDD.

1624615158590.png

Alakasız ama Secure Boot'tan olabilir ve dün konu açmıştım işlemci desteklemiyorsa kurmayabilir diye. Resmi olarak desteklenen işlemcilere baktınız mı?

TPM sizin anakartınız da var mı? Çoğu B450'de yok. Karıştırmış olabilir misiniz?

Arama yerine tpm.msc yazıp öğrenebiliyoruz sanıyordum nereden öğrenebilirim TPM desteği olup olmadığını?
Alakasız ama Secure Boot'tan olabilir ve dün konu açmıştım işlemci desteklemiyorsa kurmayabilir diye. Resmi olarak desteklenen işlemcilere baktınız mı?

Secure Boot açık ve kapalı olarak denedim olmadı işlemcimi destekliyor.

Arama yerine tpm.msc yazıp öğrenebiliyoruz sanıyordum nereden öğrenebilirim TPM desteği olup olmadığını?

Secure Boot açık ve kapalı olarak denedim olmadı işlemcimi destekliyor.

Nereden öğrenebileceğinizi bilmiyorum ama o anakartın desteklediğini sanmıyorum.

Bende de aynı sorun vardı TPM açık olduğu halde desteklemiyor yazıyordu. Anakartım B450M S2H v2.
Sonra BIOS'da "secure device" diye bir ayar gördüm TPM ayarının altında, onu "enabled" yaptım ve sorun düzeldi. Yani TPM ayarının yanında "secure device" ayarının da açılması gerekiyor.

TPM açık olduğu halde bu bilgisayar Windows 11 çalıştıramaz yazıyor.
Sistem özelliklerim:
  • ASUS EX A320M Gaming anakart.
  • RX 570 4 GB.
  • Ryzen 5 3600.
  • 16 GB RAM.
  • 250 GB SSD + 1 TB HDD.

Eki Görüntüle 1082716

Hocam enabled yaptığım halde benede olmuyordu fakat farklı bir ayar yapıp çözdüm sorunu ayara şimdi BIOS'a girip bakıp size döneceğim. Hocam baktım fTPM seçeneğindeki discrete olan seçeneği Firmware yapacaksınız. Eğer olursa beni bilgilendirin hocam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı