A33 ile A52s aradaki fiyat farkına değer mi?

Güçlü fakat A52s kadar güçlü değil ayrıca bütçe varsa A52s alınabilir kısıtlı ise A33'te üzmez.

Mecbur kalınmadıkça Samsung Foundry'den çıkan hiçbir CPU'yu tavsiye etmiyorum. Hep bir ısınma sorunu, hep bir verimsiz güç tüketimi vs. Bunun en büyük örneği SD 8 Gen 1 ve Exynos CPU'ların tamamı...

A33'te Sony IMX582, A52 - A52s'te Sony IMX682 model sensör varken; A33 nasıl kamera cephesinde A52 - A52s'ten daha iyi oluyor?
ISP farkı var. Tuhaf geliyor ama öyle. Kendim de bizzat mağazada denediğimde A33 daha iyiydi, özellikle renk kalitesi çok daha gerçekçi A52'ye göre. Ancak A52s modelinin de ISP farklısı. Orada farklılık olabilir.

Güçlü fakat A52s kadar güçlü değil.
Ben A52s'den daha güçlü demedim.

Hep bir ısınma sorunu, hep bir verimsiz güç tüketimi vs. Bunun en büyük örneği SD 8 Gen 1 ve Exynos CPU'ların tamamı...
Isınma sorunu yok, önceki nesillere göre serin çalışmaması ısınma sorunu olduğu manasına gelmiyor. Şu saçmalıklardan vazgeçin. SF üretimi kötü orası doğru.

Isınma sorunu yok, önceki nesillere göre serin çalışmaması ısınma sorunu olduğu manasına gelmiyor. Şu saçmalıklardan vazgeçin. Sf üretimi kötü orası doğru.

Hayır, rakiplerine göre ısınıyor. Ayrıca CPU frekansını hemen düşürüyor.

A33 CPU Stres Testi:

1657993776454.png

A52s CPU Stres Testi:

1657993822382.png

Hayır, rakiplerine göre ısınıyor. Ayrıca CPU frekansını hemen düşürüyor.
Rakiplerine göre ısınması, ısınma sorunu olduğu manasına gelmiyor. Ayrıca bu programda her zaman doğru sonuç vermiyor. Bu programda test yaparken telefon belli bir sıcaklıkta ise değerleri olduğundan kötü gösterir. İstediği kadar rakiplerine göre biraz daha sıcak çalışsın SD 720G, G95 ve SD 750G yongalarından daha güçlü bir SOC.

Exynos 1280 güç tüketimi konusunda da kötü bir SOC.

Geri
Yukarı