A34 ve A54 arasındaki fiyat farkı değer mi?

Eagle_Paw

Hectopat
Yer
İstanbul
Tamam hocam. A34 5G bir günü rahatlıkla geçirir. Kamerası iyi sayılır bu bütçeye göre, A54 var ama bütçeyi geçiyor. A34 5G bütçeye göre iyi bir cihaz. Bu arada A34 alacaksanız, hepsiburada adlı siteden almayın.
A34 ve A54 arasındaki fiyat farkı değer mi? Ben neredeyse hiç oyun oynamam telefonda. Fazladan 2.5-3K vermeye değer mi?

A34 ve A54 arasındaki fiyat farkı değer mi? Ben neredeyse hiç oyun oynamam telefonda. Fazladan 2.5-3K vermeye değer mi?
Kamera olarak A54 daha iyi ama A34’ün işlemcisi (Dimensity 1080) Exynos’tan daha verimli. Aradaki fiyat farkına değmez hocam.

Normalde A3x serisi ile A5x serisi arasında belirgin bir kalite seviye ve özellik farkı olur ama bu yıl en azından özellik konusunu yakınlaştırmışlar gibi. Özellikle işlemci konusunda Dimensity 1080 daha iyi bile. Kamera ve biraz kalite farkı olabilir ama onu şu an kıyaslayamayız o yüzden buradan bakınca: değmez gibi.

A serisi giriş segmentinde telefonlar. 1 sene sonra sizi üzer. A serisi güncellemelerle 1 veya 1.5 yıl içinde öldürülüyor. Yavaşlamalar başlıyor. Tavsiye etmem. S20 FE veya S21 öneririm. Bütçenizi zorlarsanız Note 20 Ultra öneririm. Ama gidip de A serisi almayın. Yıl olmuş 2023 hala damla çentik kullanılıyor. Ekranın çerçevesi desen çok kalın. Ekran gövde oranı az. Gerçekten güzel bir telefon hissiyatı vermiyorlar. 2.el Note 20 ultra 13-14K'ya bulunabiliyor. O telefonu ele aldıktan sonra bir daha başka telefon elinize sürmezsiniz :D

A serisi giriş segmentinde telefonlar. 1 sene sonra sizi üzer. A serisi güncellemelerle 1 veya 1.5 yıl içinde öldürülüyor. Yavaşlamalar başlıyor. Tavsiye etmem. S20 FE veya S21 öneririm. Bütçenizi zorlarsanız Note 20 Ultra öneririm. Ama gidip de A serisi almayın. Yıl olmuş 2023 hala damla çentik kullanılıyor. Ekranın çerçevesi desen çok kalın. Ekran gövde oranı az. Gerçekten güzel bir telefon hissiyatı vermiyorlar. 2.el Note 20 Ultra 13-14K'ya bulunabiliyor. O telefonu ele aldıktan sonra bir daha başka telefon elinize sürmezsiniz :D

A71 kullanıyorum 3 yıldır sorunsuz Samsung'a serisinde A5X ve A7X haricindeki telefonlar alınmaz bence.

A71 kullanıyorum 3 yıldır sorunsuz Samsung'a serisinde A5X ve A7X haricindeki telefonlar alınmaz bence.
A10s ve A20s M20 serisi kullanan yakınlarım var ve durumdan hiç memnun değiller. Damla çentikli telefondan topuklayarak kaçmanızı öneririm :D

Geri
Yukarı