A34 vs Redmi Note 12 Pro Plus

Ben A34 256 GB kullanıyorum gayet memnunum Haziran'da almıştım hiçbir yavaşlama hissetmedim bataryası 1 günü rahat bir şekilde 2. günü çok kullanmazsanız götürüyor benim bu telefonu tercih etme sebeplerimden bir taneside yanlış hatırlamıyorsam 5 yıl sürüm 6 yıl güvenlik güncellemesi alacak.

10 bin lira bütçem var. 12 Pro Plus'ın Türkiye'de resmi satışının olmadığını söylememe gerek yok herhalde. Önceliklerim batarya ve kamera, oyunla ilgim yok. Yani işlemci farkı falan çok ilgilendirmiyor beni. Bir de bu fiyatlara S20FE önerdiler ama telefon 2020'de çıkmış. Aldığım telefonu 5-6 yıl kullanmam gerekiyor.

Arkadaşımda A34 5G bende ise Note 12 Pro Plus var. İşlemcileri aynı, kamera olarak Note 12 Pro Plus kesinlikle önde. Arkadaşımla fotoğraf karşılaştırması yaptığımızda Pro Plus'un bariz daha net çektiği belli oluyor. OIS desteği sizin için önemliyse A34'te OIS daha iyi.İşlemciler aynı olduğu için genel olarak aynılar zaten fakat ben olsam kamera için yurtdışı 12 pro plus tercih ederdim. Batarya performansında çok fark yok.

Redmi yerine Xiaomi 11T,11T Pro veya 12T yurtdışı alabilirsiniz en azından amiral gemisi bir model olur sizi daha uzun süre götürür. Şuan Mİ 8'ler bile hala kullanılabilir telefonlar uzun ömür istiyorsanız kesinlikle amiral gemisi almanız gerek.

Geri
Yukarı