A34'ten S23 FE'ye geçilir mi?

Arda Dağlı

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. 2 haftadır A34 kullanmaktayım cihaz genel olarak bana yetiyor. Bataryası, ekranı, performansı, ısınmaması en sevdiğim özellikleri oldu. Oyun olarak sadece Clash of Clans oynuyorum çok çok nadiren Real Racing 3 oynuyorum. Genel olarak sosyal medyada takılırım ve Google da haber falan okurum. Bu bağlamda A34 bana yetiyor. Ancak kamerasını hiç beğenmiyorum. S23 FE'yi gidip kendim de inceledim. 10-15 dakika kamerasına baktım falan o süre zarfında bile cihaz ısındı. Elimi yakmadı tabii ama ısındı işte zannımca 38 civarı olmuştur. Kamerası hoşuma gitti. Tutuş olarak ağır geldi kılıfla falan düşününce daha da beter olacak. Beni her şeyden öte ısınma ve işlemci stabilitesi tedirgin ediyor. Samsung sitesinde S23 FE 256 GB öğrenci indirimi ve iPhone 7 takas desteğiyle 15.919 TL'ye geliyor. Bu fiyat çok cazip kararsız kaldım.

Eğer eline büyük geldiyse S22 düşünülebilir, daha iyi bir kamera paketine sahip. Ancak Snapdragon 8 Gen 1'den ötürü verimsiz ve soğutma tasarımı da giriş seviyesi kaldığı için ısınıyor. Tabii ağırlıklı olarak oyuna dayalı bir senaryon olmadığı için S22 sana daha uygun olabilir.

Büyük veya ağır olmasının sebebi tamamen alışkanlık. 1-2 gün kullandıktan sonra farketmezsiniz bile ağırlığı veya büyüklüğü anca cebe koyarken büyük gelebilir o da yeni nesil telefonların büyük bir kısmı artık kocaman zaten.
Bence alınır.

Eğer beklenti kameraysa bakmanız gereken telefon S22. S23 FE ile pek fark yok kamerasında ama daha iyi tabii. S23 FE'nin ısınma ve işlemci stabilliğinde şüpheniz olmasın, ayrıca 15 dakika kullanımda 38 derece olması mümkün değil. Teşhir ürününden kaynaklıdır belki. Ağırlığına da alışılıyor ancak S22 o konuda da iyi. Pil dert etmem derseniz size S22 daha uygun tabii buypack olayından pahalı kalıyorsa bilemem. 16 bine S23 FE çok iyi çünkü.

Büyük veya ağır olmasının sebebi tamamen alışkanlık. 1-2 gün kullandıktan sonra farketmezsiniz bile ağırlığı veya büyüklüğü anca cebe koyarken büyük gelebilir o da yeni nesil telefonların büyük bir kısmı artık kocaman zaten.
Bence alınır.
Yok hocam büyük gelmedi zaten A34 ile çok benzer sadece ağır olması hoş değil ona da alışırız tabii ki.

Eğer beklenti kameraysa bakmanız gereken telefon s22. S23 FE ile pek fark yok kamerasında ama daha iyi tabii. S23 FE'nin ısınma ve işlemci stabilliğinde şüpheniz olmasın, ayrıca 15 dakika kullanımda 38 derece olması mümkün değil. Teşhir ürününden kaynaklıdır belki. Ağırlığına da alışılıyor ancak S22 o konuda da iyi. Pil dert etmem derseniz size S22 daha uygun tabii buypack olayından pahalı kalıyorsa bilemem. 16 bine S23 FE çok iyi çünkü.

Telefon şarj da oluyordu bu sırada bilmiyorum etkisi vardır mutlaka. Şarj olayı tüm cihazlarda Max 62 de bitiyordu otomatik 59'a inince tekrar şarj başlıyordu. Samsung Store da bu şekildeydi. Hocam değil S22 herhangi başka bir cihazda düşünmüyorum. Sadece S23 FE'ye dair soru işaretlerim vardı. Birkaç gündür forumu bayağı bir okudum ve şanslıyım ki hep takip ettiğim ya da denk geldiğim kişiler cevapladı. Çok teşekkür ederim herkese.

Geri
Yukarı