A4-4300M'li sistem geç açılma sorunu

S.T.R.A.N.G.R.

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Bilgisayarım şu sıralar çok geç açılmaya başladı. Samsung logosundan sonra 30 saniye civarı siyah ekranda bekletiyor. Birkaç gündür bu sorunla uğraşıyorum fakat çözemedim bir türlü.

• Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi | Technopat Sosyal bu konudaki tüm yönergeleri yaptım. Açılış süresini bir 5-10 saniye kısalttı sanırım ama emin değilim.
  • Avast Free Antivirüs, 360 Total Security ve Panda Free Antivirüs yazılımları ile derin tarama yaptım, tehditleri etkisizleştirdim.
  • HijackThis taraması yaptım, çıkan sorunları çözdüm.
  • Gereksiz programları kaldırdım.

Sistem özellikleri:
A4-4300M APU | 4 GB RAM | HD7670m harici GPU (Omega sürücüsü kurulu)
Windows 8.1 Embedded Industry Pro x64
Tüm Windows güncelleştirmeleri yüklü biri hariç: KB3000850'yi yükleyemiyorum, güncelleştirme başarısız diyor.

Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Komut istemini (cmd) yönetici olarak açın.

1) sfc /scannow komutunu girip enterlayın. Onarımın bitmesini bekleyin.

2) dism /online /cleanup-image /scanhealth komutunu girip enterlayın. Problem taramasını yapacak.

3) dism /online /cleanup-image /checkhealth komutunu girip enterlayın. Sistem hatalarını arayacak.

4) dism /online /cleanup-image /restorehealth komutunu girip enterlayın. Sistem hatalarını onaracak.

Ayrıca Panda ve Avast! sistem açılış hızını etkiler. Onları kaldırın.

Sorun halen devam ederse Windows kurulum imajı ile genel bir onarım yapın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı