A4-5000 sistem için Windows 8.1 vs. Windows 10

barankrky

Hectopat
Merhabalar. Elimde HP Pavilion 15-N290ST notebook PC'm var ve 6 yıldan fazladır kullanıyorum. Bilgisayar Windows 8.1 ile geldi ama malumunuz Windows 10 şu sıralar vazgeçilmez. Sistemim biraz düşük olduğundan öyle aşırı fazla oyun oynayamıyorum (Minecraft, CS:GO ve biraz kasıntı olsa da Valorant). Gözlemlerimde Windows 8.1'de RAM kullanımı azken FPS Windows 10'a göre düşük. Windows 10'da ise RAM kullanımı çok iken FPS yüksek oluyor. Sistemime göre bilgisayarımı yormayacak ve oyunlarda kasmama sorunu için sizce hangi Windows sürümü daha iyi?

Bilgisayar Özelliklerim:
  • İşlemci: AMD A4-5000 APU with Radeon(TM) HD Graphics, 1500 MHz, 4 Çekirdek, 4 Mantıksal işlemci
  • RAM: 6,00 GB (kullanılabilir 3,47 GB)
  • Ekran Kartı: AMD Radeon HD 8330 (Birincil), AMD Radeon HD 8670M (İkincil)
  • Depolama: Toshiba MQ01ABD075 SATA Disk Device (HDD, 699 GB)

Son düzenleyen: Moderatör:

Windows 8.1 Home Single Language kurun daha fazla stabil calismasi adina Windows 10 Lite gibi düzenlenmiş ISO'ları belli ayarını yapmazsanız yanlıyor (Önermiyorum)

Şu an sistemimde Windows 8.1 Home Single Language yüklü. Windows 10 Lite gibi düzenlenmiş ISO'ları bende güvenmiyorum maalesef. Windows 10'a geçme amacım ekran driverının sürümü daha yüksek olduğu için FPS artışı var ama RAM sıkıntısı var.

Şu an sistemimde Windows 8.1 Home Single Language yüklü. Windows 10 Lite gibi düzenlenmiş ISO'ları bende güvenmiyorum maalesef. Windows 10'a geçme amacım ekran driverının sürümü daha yüksek olduğu için FPS artışı var ama RAM sıkıntısı var.

O zaman sizde Windows 10 Home Single Language kullanın.(2023 kadar bende Windows 8.1 devam edeceğim çünkü HDD ile çok fena hız altına gidiyor) lisans anahtarınız originalse yükseltme yaparaktan bir deneyin Home ve Pro laptopta kullanılmaz bence (bu düzey laptop adına söylüyorum)

O zaman sizde Windows 10 Home Single Language kullanın.(2023 kadar bende Windows 8.1 devam edeceğim çünkü HDD ile çok fena hız altına gidiyor) lisans anahtarınız originalse yükseltme yaparaktan bir deneyin Home ve Pro laptopta kullanılmaz bence (bu düzey laptop adına söylüyorum)

Benim HDD de aynı şekilde öyle abartılacak bir yanı yok. Yorumunuz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı