A4 Tech GK-300A Harflerin Sayı Yazması

karakukla

Hectopat
Daha fazla  
Dün gelen Windows güncellemesinden sonra bilgisayar uzun süre açılmadı, fişten çekerek pilinin bitip kapanmasını beklemek zorunda kaldım çünkü bilgisayarın kapatma tuşu bile çalışmıyordu. Açtığımda ise kablosuz USB klavyemde NumLock kilidine takıldım, harfler sayı basıyor. USB klavyemde FN tuşu yok, dizüstünün kendi klavyesinde E ve W harfleri basmıyor. Ne yaptıysam FN sorununu çözemedim.

Bilgisayarın klavyesinden yaptığım FN+NumLock hiçbir işe yaramıyor, NumLock tuşunun herhangi bir fonksiyonu yok, sadece açıp kapatıyor. Dolayısıyla USB klavyemde U, I, O, P, J, K, L, Ş, M, Ö ve Ç tuşları 5, 6 - 1, 2, 3, 0, Ö, ,, / olarak çalışıyor. Dil ile ilgili bir sorun da yok, nasıl çözeceğimi bilemedim. Bu yazıyı iki klavyeyi birden kullanarak yazmak zorunda kaldım, muhtemelen basit bir kısayolu var fakat internetteki klasik FN+NumLock harici bir çözüm bulamadım.

Bilgisayar: Lenovo Z560
Klavye: A4 Tech GK-300A

Edit: Sorun usb klavyede. A4 Tech GK-300A
Farklı bilgisayarda da yine numara yazıyor.
Çözüm lütfen

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı