A50 Yüz Tanıma Kilidi Göz Kapalı İken de Aççılıyor

_serkan_

Centipat
A50 telefonumda yüz tanıma kilidi gözüm kapalıyken de açılıyor. 2000 TL'lik Xiaomi telefonda, eski Huawei cihazlarında bile göz kapalı durumda kilidi açmıyor. Çok saçma geldi bana. Bunun bir ayarı falan olmalı mutlaka yoksa devre dışı bırakacağım. Bilgisi olan?

A50 telefonumda yüz tanıma kilidi gözüm kapalıyken de açılıyor.

Mantıksal olarak gözünüzü değil yüzünüzü tanıyor. Yani bana normal gibi geldi.

Mantıksal olarak gözünüzü değil yüzünüzü tanıyor. Yani bana normal gibi geldi.
Birçok telefon gözü algılıyor diye biliyorum. Bazı telefonlar güneş gözlüğü takınca açmıyor.

Bu şekilde sevgiliniz siz uyurken telefonunuza çok kolay bir şekilde ulaşır.

Daha hızlı tanımayı kapatın. M30s'te var a50'de de vardır.

Annotation 2019-12-02 184032.png

A50 telefonumda yüz tanıma kilidi gözüm kapalıyken de açılıyor. 2000 TL'lik Xiaomi telefonda, eski Huawei cihazlarında bile göz kapalı durumda kilidi açmıyor. Çok saçma geldi bana. Bunun bir ayarı falan olmalı mutlaka yoksa devre dışı bırakacağım. Bilgisi olan?
Normal olanıda budur sizin kafanızın en ufak yerine kadar ölçen bir uygulama kapak kapalıyken de açabilir. Bu teknoloji için bu biraz düşük bir telaş bir de başkasının yüzünü deneyin açılıyormu diye eğer açılırsa o zaman sorun vardır :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı