A52 alınır mı?

Arayüzde ki kasmalar donmalar mesela ya da kamera tarafına bakalım iPhone 7 taa 2017 de çıkan telefon olmasına rağmen şu an elimde tuttuğum Realme 7 kadar iyi çekiyor kasmalar falanda olmuyor.

Realme 7 orta segment, iPhone 7 zamanının amiral gemisi bir cihaz. Normal yani öyle olması.

iOS ile Android karşılaştıracaksanız adil karşılaştırın, amiral gemisi bir cihazı orta segment veya giriş segment Android'le karşılaştırırsanız tabii tokatlar.

Uzun ömürlü istiyorsan iPhone 8 ve üstü cihazlara bakmalısın.
Android uzun ömürlü olamaz. 1,2 yıl güncelleme alır sonra cihazın fişini çekerler kasmaya başlar 3 yılda bir cihaz değiştirmek yerine bir kere adam gibi iPhone al 5,6 yıl kullan.

Kendim 7 yıl boyunca Samsung Note 3 Neo kullandım yani kısılmış modelini (Lite)
7 yıl içerisinde sadece bir sefer batarya değişimi oldu sorunsuz kullanmıştım şu an Samsung A52 kullanıyorum, telefonun kullanıma bağlıdır ömrü, sürekli şarjda kalan veya kullanılan dışarıdan APK dosyası yüklemek(virüs olabiliyor) telefonun darbe alması vs. gibi tüm etkenler yavaşlamasına sebep oluyor. iOS telefonlara dışarıdan dosya vs. yüklemek çok zor bu yüzden telefona virüs bulaşma olasılığı düşük benim çevremde iPhone 12'si olup telefonda kasma sorunu yaşayan arkadaşım var nedeni telefona darbe aldırmış telefon sapıtmış. Hangi marka model telefonu alırsanız alın cihaz kendinden hatalı değilse uzun yıllar kullanmak istiyorsanız dikkatli ve temiz kullanacaksınız tüm olay bu. Ayrıca Samsung için şunu söyleyebilirim yazılım konusunu büyük oranda çözmüşler gibi duruyor diğer Android markalar nasıldır bilmiyorum ama One UI ile işi halletmişler bence.

Arayüzde ki kasmalar donmalar mesela ya da kamera tarafına bakalım iPhone 7 taa 2017 de çıkan telefon olmasına rağmen şu an elimde tuttuğum Realme 7 kadar iyi çekiyor kasmalar falanda olmuyor.

Kasma donma da yaşamıyorum. Amiral gemisi bir android de Iphone kadar uzun ömürlüdür. He değer kaybına uğrar orası ayrı.

Bütçeyi artırabilirsen S20 FE SD'a yönel onun haricinde A52 güzel telefon 3 tane Android güncellemesi ve 3 yıl boyunca aylık güvenlik güncellemesi alacak diye biliyorum. (3 yıldan sonra 3 ayda bir güvenlik güncellemesi alır 1-1.5sene)

S20 FE Exynos var Azerbaycan'da SD yok maalesef
Exynos modelinin batarya tüketimi çok kötü, performansı eğer oyun oynayacaksan memnun etmez. SD modeline göre de daha sıcak çalışıyor. Normal kullanım ve kamera için tercih edilebilir Exynos modeli. Ancak artık SD modeli gelmişken alınabilir değil özellikle burada. İsteklerinizi karşılıyorsa A52s modeline de bakabilirsin.

@BERWAR artık S21 FE modeli tartışılıyor forumlarda. :)
A52'de güzel makine. S20 FE'ye kıyasla açık ekran süresi daha uzundu diye hatırlıyorum.

Ben 6-7 saat ekran süresi alıyorum A70 ile.
Artık Exynoss veya Snapdragon tartışması yapmam. 😂

Son düzenleme:

Geri
Yukarı