A520 anakart ve R5 5600 uyumu

Pardon diğer arkadaş sandım. Maalesef sizin anakartınızda öyle bir özellik bulunmuyor. Bilgisayarcıya gidip eski nesil ile BIOS yükletebilirsiniz.

O özellik ne diye geçiyor peki hangi terimle gösteriyorlar o BIOS tuşunu öğrenmiş olalım :) bir de bende Ryzen3 2300X var onu taksak görüntü alıp BIOS güncelleyebiliriz değil mi?

O özellik ne diye geçiyor peki hangi terimle gösteriyorlar o BIOS tuşunu öğrenmiş olalım :) bir de bende Ryzen3 2300X var onu taksak görüntü alıp BIOS güncelleyebiliriz değil mi?
Her markada farklı isimde geçiyor ama MSI'da Flashback+ geçiyor.

Ayrıca anakartınızın sayfasında öyle bir buton yok, USB'lerin yanında olur. Genelde o USB'yi kare içine alırlar, "BIOS Flashback" yazar. Oraya USB takılır, tuşa basılır ve güncellenir. Süreç böyledir genellikle.

2300X için bilgim yok, 500 serisi anakartların 1000 ve 2000 serilerine "normalde" destekleri yok ama çalıştıranlar var. Takıp bir deneyin. Açılırsa zaten güncelleme yaparsınız.

Her markada farklı isimde geçiyor ama MSI'da flashback+ geçiyor.

Ayrıca anakartınızın sayfasında öyle bir buton yok, USB'lerin yanında olur. Genelde o USB'yi kare içine alırlar, "BIOS flashback" yazar. Oraya USB takılır, tuşa basılır ve güncellenir. Süreç böyledir genellikle.

2300X için bilgim yok, 500 serisi anakartların 1000 ve 2000 serilerine "normalde" destekleri yok ama çalıştıranlar var. Takıp bir deneyin. Açılırsa zaten güncelleme yaparsınız.

İnşallah açılır diyelim o zaman ne diyelim sağ olasın reis :) BIOS güncellemeyi de ilk defa yapacağımız için soruyorum tavsiyen var mı?

İnşallah açılır diyelim o zaman ne diyelim sağ olasın reis :) BIOS güncellemeyi de ilk defa yapacağımız için soruyorum tavsiyen var mı?
PC'yi kapatmayın ortasında yeterli. Yada elektrik gitmesi. Onun dışında hiçbir şey olmaz, yoksa uğraştırır.

Reis şimdi biz
Bu siteden BIOS dosyalarını indirip güncelleyeceğiz de
7D14v1a sürümünde 5600 desteğini veriyormuş peki biz o sürüme kadar olan tüm sürümleri güncellememiz gerekiyor mu sıra sıra yoksa direkt o sürümü yükleyebilir miyiz?

Reis şimdi biz
Bu siteden BIOS dosyalarını indirip güncelleyeceğiz de
7D14v1a sürümünde 5600 desteğini veriyormuş peki biz o sürüme kadar olan tüm sürümleri güncellememiz gerekiyor mu sıra sıra yoksa direkt o sürümü yükleyebilir miyiz?
Sıra sıra diyenler var ama açıkçası bu konuda daha iyi bilen birini etiketliyim. @messinicocugu @BerkayZ87

Reis şimdi biz.
Bu siteden BIOS dosyalarını indirip güncelleyeceğiz de.

İşte bu sitedeki sürümler yüklenecek bizim Ryzen 7 5800X e destek veren sürümü indirmemiz lazım sanırım başlangıç sürümüyle geliyordur bilmiyorum onu.
Atılır mı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı