A55BM-E Sisteme RAM Takınca Donma Sorunu

mehmetsavrun

Hectopat
Daha fazla  
Selam Recep Bey Technopat'dan üyelik açtım ve tekrardan soruyorum :)

A10 7850K işlemci a55bm-e anakart. 8 GB RAM. Kingston HyperX 4 GB 1600 mhz DDR3 CL9 PC RAM. Khx1600c9d3b1/4 GB 4*2 aynı model RAM'ler. Benim sıkıntım şu RAM'lerin ikisini takınca bilgisayarım donuyor. Başlangıçta ya da 10-15 dakika içerisinde. Ama 4 GB RAM takılı olduğu zaman hiç bir sıkıntı vermiyor.

BIOS güncellemesini yaptım anakartın, olmadı. Lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim. Maddi durum da biraz sıkıntılı olunca değiştireceğim parça konusunda karar veremiyorum. Bir parçayı değiştirmeye gücüm yetecek şimdilik. :( Bu yüzden yardımlarınızı bekliyorum. Cevabınızı dört gözle bekliyorum Recep Bey.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM ler de sorun yok tek tek taktım denedim defalarca sadece çift ram takınca donuyor. Başlangıç da ya da 1o-15 dakika içerisinde.

Ramleri doğru yuvalara (renklerine göre takılması gerekiyor) taktığına emin ol. DDR4 sistem toplama technopat videosunda böyle bir bilgi vermişti Recep Bey. Anakartın kullanım kılavuzundan bakmanız gerekiyor.

Benim asus a88xm-a anakartımdada benzer sorun var. 2*2gb bire bir aynı ram takılınca sorunsuz çalısıyor. Yine bire bir aynı şekilde 4*2gb ram takınca bir çok sapıtma oluyor. Hangi ramların takıldıgı hangi slotlara takıldıgı farketmıyor. 2*2gb sıkıntısız , 4*2gb sorun. Naptımsa çözemedim. Forumada yazdım henuz bir yanıt alamadım. Bakalım internette arastırıyorum. Ama benzer tarzda sorunlar okuyorum. Sorunun kaynağınıda anlayamıyoruz. Denenenler hep aynı.
  • Son güncel bios yukleniyor.
  • Ramlar sıra ile tek tekte deneniyor.
  • Slotlarda tek tek sıra ile deneniyor.
  • Bende 4 adet ram slotu var sende 2
  • Bende 4gb tan 8gb a çıkmaya çalısıyorum sende.
Aklıma şöle bir saçma sapan fikir geliyor. Anakartlar teoride 16 veya 32 gb tı destekliyorda pratikte bu nanaymı? 4 ün üstünemi çıkamıyoruz. Anlamadım gitti.

Olmadı şunu yapcam ayrı bir a6 işlemcim var hdd ra v.s. Hersey var.alıcam bir anakart daha yoktan yere ikinci bir pc kurcam yapcak bisey yok galiba.

Merhaba,

Windows sürümünüz 64 mü?
Evet ise iki RAM de takılı iken windows sistem özelliklerinden(BIOS'dan değil) 8GB gözüküyor mu bakar mısınız?

Ek olarak iyice derinlere gömmüşler ama şu veriye ulaştım:
http://products.amd.com/en-us/DesktopAPUDetail.aspx?id=100
Sayfada belirtilen RAM mHz'i 2133 sizinkiler 1600 lük..

Selamlar

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı