A55BM-E Sisteme RAM Takınca Donma Sorunu

mehmetsavrun

Hectopat
Daha fazla  
Selam Recep Bey Technopat'dan üyelik açtım ve tekrardan soruyorum :)

A10 7850K işlemci a55bm-e anakart. 8 GB RAM. Kingston HyperX 4 GB 1600 mhz DDR3 CL9 PC RAM. Khx1600c9d3b1/4 GB 4*2 aynı model RAM'ler. Benim sıkıntım şu RAM'lerin ikisini takınca bilgisayarım donuyor. Başlangıçta ya da 10-15 dakika içerisinde. Ama 4 GB RAM takılı olduğu zaman hiç bir sıkıntı vermiyor.

BIOS güncellemesini yaptım anakartın, olmadı. Lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim. Maddi durum da biraz sıkıntılı olunca değiştireceğim parça konusunda karar veremiyorum. Bir parçayı değiştirmeye gücüm yetecek şimdilik. :( Bu yüzden yardımlarınızı bekliyorum. Cevabınızı dört gözle bekliyorum Recep Bey.

Son düzenleyen: Moderatör:
mikail bey iki tane ram slotum var iki ok aklıma iki şey geliyor zaten a10 7850 k işlemci yuksek ram hızı desteklıyor 1866 ya da 2133 o yüzden ya ramleri değiştircem ya da anakartım işlemcim için yetersiz kalıyor ikisinden hangisi_?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı