A6-6400K İçin 1000 TL Sistem Yükseltme Önerisi

onurzorca

Hectopat
Daha fazla  
Win7 Ultimate
AMD A6-6400k / 4GB RAM 1333 MHz
AMD RADEON HD 6500 dual graphics 2/128 dx11(değiştirmek istediğim parça)
ASUS A55BM-E FM2
Everest 300w PSU

Kasamda bu parçalar mevcut 1000TL bütçem var hangi parçaları değiştirirsem
bilgisayarımdaki kasma ve oyunlardaki FPS sorunum düzelir?
Ayrıca değişim bana bu ekipmanlarla PUBG oynatır mı?
Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cıks.
Şaka bir yana tabiki gönül ister önerilerde bulunmak ama şöyle başlayayım.
1- Yapacağın her yükseltme girişimine kasanızdan (özellikle güç kaynağı) başlamalısınız. Çok kalitesiz bir ürün ve woltajı çok düşük. En az 500W bir güç kaynağı ile başlayalım (kasa hariç) _200 TL
2- Anakartınız güncel parçaları desteklemiyor. Herhangi bir güncelleme için ya stok bakacaksınız ya da 2. el ürünlere yönelmeniz gerekecek. Size bütçe dahilinde önerilerde bulunacağım. Daha iyisi aklıma gelmiyor.

- Öncelikle dediğim gibi güç kaynağını değiştirin, 200 TL
- Sisteme 8Gb ram alalım. Sıfırı 350 lira, 2. el olarak 200 civarı piyasası var bulursanız.
- Ekran kartı olarak da GT1030 koyarsak Sıfırı 450 lira, 300'e 2. el bulunuyor.

Sisteminiz mevcut sisteminizden defalarca daha güçlü olur. Ha şöyle yaparsanız ama, Güç kaynağını dediğim gibi sıfır alıp, ram'i de 2. el alırsanız elinizde 600 lira civarı bir para kalır. Bu paranın 400-450 lira civarına 2. el GTX 750 Ti alırsanız çok daha performanslı çalışır sisteminiz.

Bunları yaparken de sisteminizi baştan sona söküp, tam bir temizlik yapmanızı, macunları vs yenilemenizi, yer varsa da ilave bir kasa fanı koymanızı öneririm.

1000 liraya elimden daha iyisi gelmiyor. Ama dediğim sistem (özellike son) Pubg vs açmakta sorun yaşamaz.

Şuanda bu sistemin üzerine arkadaş tavsiyesi olarak
RX550 EKRAN KARTI
4GB 1333 MHZ RAM
120GB SSD

siparişi verdim ama siz inatla PSU değişmemi söylüyorsunuz internetten bakıyorum PSUlara
karar verdiğim PSU'yu sizinle paylaşırım

SSD bilgisayarınıza güç katmayacak keşke ona girmeseydiniz. Sadece dosya açılma süresini kısaltacak.
Ekran kartının da 4GB'lik versiyonunu almışsınızdır umarım. Aralarında 100 lira oynuyor.

PUBG 8 GB'den fazla RAm istiyor. O yüzden size onu önermiştim.

PSUnuz dalgalanma yaparsa zaten oyun oynayamazsınız ve en kötü ihtimal parçalarınızı yakarsınız. İhmal etmeyin

Hepsiburadan.comdan sipariş verdim fakat 4GB versiyonunu 1000/800TL'den aşşağı göremedim

ASUS RX550 4GB GDDR5 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

Bunu buldum şans eseri 100TL fark var dediğiniz gibi. Diğer ekran kartının sipariş iptalini verdim.
Bu kart ile devam edicem. Ayrıca PSU fiyatlarınada göz atıyorum şuandaa
Ayrıca şuanda elimde 4GB 1333 mhz bir ram var. 2.yi alarak 8gb yapmış olacağım
VATANDAKİ ASUS marka ekran kartı stokta kalmadığı için
Asus Rx550-4G 4Gb 128 Bit Gddr5 Hdmı Dvı-D Dp Ekran Kartı - Netsiparis.Com
Bununla devam edicem ücret farkı pek yok

Son düzenleme:
Win7 Ultimate
AMD A6-6400k / 4GB RAM 1333 MHz
AMD RADEON HD 6500 dual graphics 2/128 dx11(değiştirmek istediğim parça)
ASUS A55BM-E FM2
Everest 300w PSU

Kasamda bu parçalar mevcut 1000TL bütçem var hangi parçaları değiştirirsem
bilgisayarımdaki kasma ve oyunlardaki FPS sorunum düzelir?
Ayrıca değişim bana bu ekipmanlarla PUBG oynatır mı?
Yorumlarınızı bekliyorum.
yükseltme işlemini yaptınızmı ?

yükseltme işlemini yaptınızmı ?
evet yükseltme işlemini tamamladım

İŞLEMCİ A8 7600
EKRAN KARTI 4GB ASUS RX550
600W PSU
8GB 1333MHZ RAM
parçalarıyla sistemim şuanda eskisinden daha hızlı ve akıcı. Şuan ki şartlara göre hala çok
alt seviye parçalar ama elimizden bu geliyor :) teşekkür ederim yorumlarınız ve fikirleriniz için

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı