A6 6400K sistem SSD alınırsa hızlanır mı?

TheReany

Centipat
Sizce SSD alırsam sistemim hızlanır mı? Uygulamalar hızlı açılır mı? Çünkü işlemcim biraz eski. O yüzden şüpheliyim.

İşlemci = A6 6400k APU.
RAM miktarım = 4 GB.

Evet, hızlanır tabii ki de 4x2 Dual Channel RAM yapın performans artışı görülmez fakat işinize yarar.

Fakat anakartım SATA 2.
En iyisi yeni bir sistem satın almak.
HDD ye göre değişim olacak yine de. Tavsiye ederim.
Anakart modeli nedir bu arada?

Biraz fazla abartılmış. Sadece uygulamaları açarken bekleme süreniz azalacak. İşlem hacminde genişleme yapmaz.
Alakası yok. Donmalar, takılmalar vs de gider. Bilgisayar dana canlanır. Sata SSD ile M2 SSD arasında dediğin gibi ama HDD ile SSD arasında çok fark var.

HDD ye göre değişim olacak yine de. Tavsiye ederim.
Anakart modeli nedir bu arada?

Alakası yok. Donmalar, takılmalar vs de gider. Bilgisayar dana canlanır. Sata SSD ile M2 SSD arasında dediğin gibi ama HDD ile SSD arasında çok fark var.
Ne yani şimdi ben Pentium işlemciye SSD takınca YouTube'da kasmadan 1080p video izleyebilecek miyim :D. Bekleme zamanını kısaltır arkadaşlar, düşük sistemde böyle parça yükseltme ile performans kovalamak ve ummak iyi değil. FPS'e 1-2 bile etki etmeyeceğini hepimiz biliyoruz.

Ne yani şimdi ben Pentium işlemciye SSD takınca YouTube'da kasmadan 1080p video izleyebilecek miyim :D. Bekleme zamanını kısaltır arkadaşlar, düşük sistemde böyle parça yükseltme ile performans kovalamak ve ummak iyi değil. FPS'e 1-2 bile etki etmeyeceğini hepimiz biliyoruz.
Burda konu oyun performansı değil. Günlük kullanım. İstersen dene, farkı görürsün :)

Geri
Yukarı