Çözüldü A6 7310 için 2x4 GB vs 1x8 GB

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Galaxtus

Hectopat
Bilgisayar Özellikleri.PNG
Görev Yöneticisi Performans.PNG
Ekran Kartı.PNG

Öncelikle merhabalar. Malum LGS yaklaşıyor ve ben iyi bir liseye gidebileceğimi düşünüyorum. Şu anda durumumuz pek de iyi olmadığı için yeni bilgisayar alamıyoruz. Ancak mevcut olan Laptop'u yükseltebilirim. Şu anda 4 GB RAM var. Sizce bu 4'ü söküp 8 mi takmalıyım? Yoksa bir tane daha 4 mü almalıyım. Aşağıda sistem bilgilerimi görüyorsunuz. İşi bilen arkadaşlar uygun fiyatlı bir RAM önerirse çok iyi olur :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
W
Kesinlikle 2x4 çünkü Dual Channel teknolojisini kullanmış olursun. 1x8'in mantığı yok, zaten bu bilgisayarı 16 yapmaycaksın.
Eki Görüntüle 586650Eki Görüntüle 586651Eki Görüntüle 586652
Öncelikle merhabalar. Malum LGS yaklaşıyor ve ben iyi bir liseye gidebileceğimi düşünüyorum. Şu anda durumumuz pek de iyi olmadığı için yeni bilgisayar alamıyoruz. Ancak mevcut olan Laptop'u yükseltebilirim. Şu anda 4 GB RAM var. Sizce bu 4'ü söküp 8 mi takmalıyım? Yoksa bir tane daha 4 mü almalıyım. Aşağıda sistem bilgilerimi görüyorsunuz. İşi bilen arkadaşlar uygun fiyatlı bir RAM önerirse çok iyi olur :)

O laptopun ekran kartı günümüz için yeterli olmayabilir. O yüzden RAM'ini de yükseltmene gerek yok. Eğer LGS başarının yüksek gelirse ailenin yardımıyla veya paranı da biriktirerek yeni birtane alabilirsin. Genellikle ailelerin algısı böyle. Başarılıysan istediğin şeyi daha kolaybelde edersin. Seni bilmem ama bizde maalesef böyle. En azından ben öyle düşünüyorum. LGS'ye 2019'da girdim. Mardin Fen Lisesindeyim. Aşağıda imzamda gördüğün sistemi yeni aldım ben de

Dosya Ekleri

• anakart.PNG
    anakart.PNG
    8,8 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Geri
Yukarı