A620M S2H'ye 2. M.2 SSD nasıl takılır?

ShanksLeRoux

Kilopat
Daha fazla  
Gigabyte A620M S2H anakart kullanıyorum. Tek bir M.2 slotum var, 2. bir M.2 SSD almak istiyorum ancak nasıl kullanabilirim bilmiyorum. İnternette biraz bakındığımda PCI-e falan demişler ama konuyu bilmediğim için çok anlamadım, yardımcı olabilir misiniz? Kasayı açtığımda şu an bir tane boş PC Express 3.0 X1 görüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
M.2 SSD kutusu almanız lazım ama bence SATA SSD alsanız o da üzmez direk bağlarsiniz SATA SSD'yi.
SSD kutusu dediğiniz nedir, altta alıntıladığım mesajdaki mi?
X4 yazması sıkıntı olur mu benim anakartımda pcie 3.0 x1 yazıyordu çünkü. Bir de alırsam nasıl kullanacağım

SSD kutusu dediğiniz nedir, altta alıntıladığım mesajdaki mi?

X4 yazması sıkıntı olur mu benim anakartımda PCI-e 3.0 X1 yazıyordu çünkü. Bir de alırsam nasıl kullanacağım.

Bu ürün hocam içine M.2 SSD takıp bilgisayardaki USB girişine takınca çalışıyor.

Sıkıntı olmaz diye düşünüyorum benzer bir ürünü kullanıyorum 1TB SSD taktım sıkıntı olmadı SSD'yi anakarta monte eder gibi bu ürüne monte ediyorsunuz PC Express girişine takıyorsunuz YouTube'da videolar var atabilirim isterseniz.

Bu ürün hocam içine M.2 SSD takıp bilgisayardaki USB girişine takınca çalışıyor.

Bu tarz ürünler USB ile bağlandığı için SATA SSD hızı veriyor ama benim dediğim ürün direk anakarta bağlanıyor neredeyse M.2 SSD'nin aynı hızını veriyor.

Hocam bu ürüne baktım da bunu almak yerine sata ssd almak daha mantıklı gibi, hemen hemen aynı hızları veriyor çünkü.
Sıkıntı olmaz diye düşünüyorum benzer bir ürünü kullanıyorum 1TB SSD taktım sıkıntı olmadı SSD'yi anakarta monte eder gibi bu ürüne monte ediyorsunuz PC Express girişine takıyorsunuz YouTube'da videolar var atabilirim isterseniz.

Bu tarz ürünler USB ile bağlandığı için SATA SSD hızı veriyor ama benim dediğim ürün direk anakarta bağlanıyor neredeyse M.2 SSD'nin aynı hızını veriyor.
Atarsanız sevinirim. X1 vb şeyler boyutunu belirtiyor galiba, x4 alıp uyumsuzluk yaşamak istemiyorum çünkü.

Geri
Yukarı