A68HM-E33 V2 Sistemde Disk Donma Sorunu

Melihycl

Hectopat
Daha fazla  
250 GB'lık Yaklaşık 10 senelik harddiskim vardı son zamanlarda bir şeyler yüklerken kitleniyordu. Kitleniyordudan kastım görev yöneticisinden takip ettiğim kadarıyla disk kıpkırmızı oluyor. %100 calısır görünüyor fakat yaptığı işlemlerde yazma veya okuma 0/mb görünüyodu yani hiç çalışmamasına rağmen ful calısıyor görünüp kitleniyordu.

Ben de vadesi doldu herhalde deyip acilenucuz yollu bir SSD aldım. SSD'nin farkını hemen gördüm bilgisayar cok hızlı cok seri çalışıyor. Hiçbir problem yok fakat oyun yüklerken kurulum yaparken aynı sorunu tekrar yaşıyorum bir tıkanmaya başladı mı 10 saniye calısıyorsa 1 dakika ses görüntü hiçbir şey calısmıyor. Ne okuma ne yazma hepsi 0.

Ama calısma oranı 100 görünüyor diskte ama sadece oyun yüklerken güncellerken oluyor bu bilgisi olan yaşayan arkadaşlar varsa bilgilendirirse çok sevinirim beklemedeyim.
  • Anakart: MSI A68HM-E33 V2
  • İşlemci: AMD A10-7890K
  • Sistem: W10 sürüm 1803

Son düzenleyen: Moderatör:
Post'u yazdiktan sonra bios guncellemesi yaptim sorun yine devam ediyordu '
kasayi actim islemci fani cok tozlanmisti temizledim tekrar bilgisayari calistirdigimda goruntu gelmedi ram kombinasyonlarini denedim herseyi cikarip taktim yinede ise yaramadi .
Goruntu almamayi gectim power tusuna basarak bilgisayari kapatamiyordumda ' en son hafif yanik kokusu geldi bi baktim ramler ates gibi sicaklamis cikarirken elimi yaktim.
Daha sonrada PSU hayata gozlerini yumdu PSU geldiginde sorun devam edicek mi etmeyecekmi haberdar edecegim " bu olaylara ne sebep oldu hicbir fikrim yok suan, bilen ustadlar varsa bilgi verirse sevinirim

Post'u yazdiktan sonra bios guncellemesi yaptim sorun yine devam ediyordu '
kasayi actim islemci fani cok tozlanmisti temizledim tekrar bilgisayari calistirdigimda goruntu gelmedi ram kombinasyonlarini denedim herseyi cikarip taktim yinede ise yaramadi .
Goruntu almamayi gectim power tusuna basarak bilgisayari kapatamiyordumda ' en son hafif yanik kokusu geldi bi baktim ramler ates gibi sicaklamis cikarirken elimi yaktim.
Daha sonrada PSU hayata gozlerini yumdu PSU geldiginde sorun devam edicek mi etmeyecekmi haberdar edecegim " bu olaylara ne sebep oldu hicbir fikrim yok suan, bilen ustadlar varsa bilgi verirse sevinirim
Ayni anakarta sahiptim. Ben hic bir sorun yaşamadim. 120GB SSD 1TB HDD ile kullandim. Sorun başka bir seyden kaynakli olabilir. Isinmadan veya PSU dan olabilir.

Psu'nun arizali oldugu kesinlesti zaten fakat onceki olan olaylarin sebebi psu'nun arizali olmasimiydi emin degilim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı